.

1 2 3

wtorek, 9 października 2012

Matematyka w zagadkach... czyli KAPITAN NAUKA znów w akcji.

napisane przez Agnieszka o godzinie 15:00 2 Komentarze

Jeśli zaglądacie regularnie do Urwiskowa, to KAPITAN NAUKA jest Wam już znany równie dobrze jak nam. Pisałam o nim, gdy pomagał Oliwierowi uczyć się pisania liczb i literek a także gdy pomagał w poszerzaniu wiedzy o Polsce

Tym razem w nasze ręce trafiła MATEMATYKA W ZAGADKACH. 


To, że dzieci uwielbiają zagadki, dobrze wszyscy wiemy.
Wie to również Kapitan Nauka i dlatego sprawia, że matematyka wcale nie jest nudna czy trudna ale zamienia się w ciekawą zabawę.

Sama forma zagadek jest taka sama jak w przypadku Kart Obrazkowych do nauki angielskiego, które już pokazywałam. Karty, spięte w jednym rogu, rozkładają się w wachlarzyk. Na jednej stronie (niebieskiej) są pytania, zagadki i zadania do rozwiązania a na odwrocie (stronie pomarańczowej) są odpowiedzi.Wszystko zapakowane w tekturowe pudełko, które łatwo zmieści się do plecaka czy torby i wyruszy z nami na wycieczkę, na spacer czy do lekarza.


Poziom zadań jest różny i rośnie wraz z numerem zagadek, których jest łącznie 112.

Na początek są to zadania z kształtami, szeregami i prostym liczeniem.


Dalej przechodzimy stopniowo przez dodawanie, odejmowanie aż do mnożenia i dzielenia.Jednak to nie wszystko. Trzeba również wskazywać gdzie jest więcej gdzie mniej, na której drodze zbierze się więcej rzeczy, co jest bliżej a co dalej, co pasuje a co nie oraz wiele innych, równie ciekawych zadań do rozwiązania.

Treść pytań jest skonstruowana w prosty i przejrzysty sposób. Dziecko nie musi się domyślać o co chodzi. W dodatku są one zabawne i dobrze zilustrowane. Ulubionym pytaniem Oliwiera jest:
"Tyranozaur jest głodny i zamierza zjeść 2 triceratopsy  Ile dinozaurów zostanie?".

Jak widać, Oliwierowi zadanka bardzo przypadły do gustu.Z tymi na początku świetnie sobie sam radzi. Prostemu dodawaniu i odejmowaniu również dał radę. Kolejne służą mu do nauki i wyjaśnienia jak "działa" matematyka. 

Matematyka w zagadkach jest co prawda przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia, ale jeśli maluch już wcześniej umie sprawnie liczyć to i wcześniej może zacząć swoją przygodę z "wyższą" matematyką :)

Oprócz matematyki, karty uczą również logicznego myślenia. Przekazują również wiedzę z innych dziedzin oraz rozwijają spostrzegawczość i umiejętność rozwiązywania problemów.
Dodatkowo są świetnym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem. Wprowadzając malucha w świat matematyki możemy się razem wspaniale bawić.

WydawnictwoEDGARD
SeriaKapitan Nauka
oprawapudełko
cena (TU)19,99 zł
Nasza ocena
Gorąco polecam.


2 komentarze :

  1. bardzo fajne :) my mamy jeszcze trochę czasu na matematykę, ale dobrze wiedzieć, że jest cos takiego

    OdpowiedzUsuń
  2. Na początek przygody z matematyką polecam choćby takie zabawy :D http://www.urwiskowo.com.pl/2011/08/zadajecie-sobie-czasem-pytanie-kiedy.html

    OdpowiedzUsuń

shareThis