.

1 2 3

wtorek, 2 października 2012

Leśne Skrzaty ... czyli szyszkowe ludziki

napisane przez Agnieszka o godzinie 16:30 4 Komentarze

Czytaliśmy ostatnio z Oliwierem książeczkę o Leśnych Skrzatach, gdy synek zapytał mnie jak takie skrzaty wyglądają. Spróbowaliśmy je sobie wyobrazić. 

Podczas spaceru w lesie staraliśmy się je znaleźć, ale bardzo dobrze się schowały :P Znaleźliśmy za to całkiem sporo szyszek i to one posłużyły nam by zrobić własne LEŚNE SKRZATY.


Do zrobienia SZYSZKOWYCH LUDZIKÓW potrzebne będą :
  • szyszki (oczywiście)
  • plastelina
  • druciki kreatywne, 
  • wytłoczki po jajkach
Z kawałka plasteliny lepimy kuleczkę i robimy z niej szyję ludzika, łącząc ze sobą większą i mniejszą szyszkę. Drucik kreatywny zawijamy dookoła większej szyszki - to będą rączki. Nogi lepimy z dwóch grubych wałków plasteliny. Pozostaje jeszcze ulepić z plasteliny oczy, nosek i buzię a na głowę założyć czapeczkę z wytłaczanki. I nasze Leśne Skrzaty gotowe. Nasze zamieszkały na półce z książkami. Bardzo lubią czytać :)


Jeśli zrobicie taki lub inne ludziki, możecie je do nas wysłać na nasz Jesienny Konkurs. Kliknijcie w obrazek poniżej a znajdziecie tam szczegóły. 


Zapraszamy do zabawy !!!4 komentarze :

  1. Piękne te stryszkowe skrzaty! Nie mogę się doczekać kiedy mój maluszek będzie już w takim wieku, żeby takie cudeńka tworzyć:)

    OdpowiedzUsuń

shareThis