.

1 2 3

poniedziałek, 8 października 2012

„KIKO, NIKO I SOKRATES NA WAKACJACH” - Pierwsza na komputer multimedialna książeczka interaktywna!!!

napisane przez Agnieszka o godzinie 14:20 5 Komentarzy

Komputer w dzisiejszych czasach jest niemalże w każdym domu a dzieci nie wyobrażają już sobie życia bez tego urządzenia. Choć mówi się, jakie skutki może przynieść wielogodzinne granie na komputerze, to uważam, że przy użyciu odpowiednich programów i aplikacji, komputer jest świetnym narzędziem by uczyć przez zabawę. Myślę, że multimedialne książeczki interaktywne na komputer, mogą być idealnym sposobem by połączyć nowoczesne media, z nauką i zabawą. Wydawnictwo dbajki.pl wraz z Fundacją Drabina Rozwoju wydało zupełnie niezwykłą i innowacyjną ze względu na formę książeczkę interaktywną: „Kiko, Niko i Sokrates na wakacjach”. Jest to udźwiękowiony audiobook, z animacją i mini-grami dla dziecka, do pobrania na komputer za sms-a.  Książka jest wyposażona w niezależne od siebie funkcje – samodzielnego czytania, słuchania (lektor), interaktywnego przekładania stron oraz zmiany ilustracji.
Wyjątkową atrakcją „Kiko, Niko i Sokrates na wakacjach” jest fakt, że książeczkę czyta znakomity polski aktor PIOTR ADAMCZYK. Jego kojący głos i ciekawa interpretacja sprawiają, że opowiadania chciałoby się słuchać na okrągło.
Autorem bajek z serii „Kiko, Niko i Sokrates” jest Leszek Zduń (aktor telewizyjny, teatralny i filmowy, znany z roli Kuby w serialu „Rodzina Zastępcza Plus”), natomiast niezwykle barwne i wywołujące uśmiech na twarzy ilustracje wykonała artystka malarka Agnieszka Madaj, która współpracowała już z nami przy książce „Blogowe dbajki”.
W tej wakacyjnej historii głównej bohaterce, dzięki przyjacielowi Sokratesowi i jego opowieściom, udaje się zrozumieć i oswoić nieśmiałość, co pozwala dziewczynce na znalezienie w sobie odwagi i zaangażowanie się w zabawę z rówieśnikami  oraz czerpanie z niej radości.
W zależności od wieku i chęci, dziecko może czytać książeczkę razem z rodzicem, bądź samodzielnie, lub słuchać interpretacji Piotra Adamczyka, wraz z dźwiękiem szumiącego morza i latających nad głowami rybitw. Forma wydania dodatkowo oferuje dziecku możliwość zabawy, poprzez kolorowanie obrazków, budowę zamku z piasku, czy np. zbieranie muszelek.
Każdy, kto kupi książeczki z serii „Kiko Niko i Sokrates” wesprze Dom Samotnej Matki i Dziecka.

 • Interaktywna książeczka „Kiko, Niko i Sokrates” do pobrania na komputer przez sms-a  na stronie www.dbajki.pl (koszt 8,61 PLN z 23% Vat)

Już niebawem podzielę się z Wam moją recenzją multimedialnej książeczki i pokażę czy Oliwierowi przypadnie do gustu.

Razem z wydawnictwem dbajki.pl, mamy również niespodziankę dla jednego z czytelników. 

Jeśli masz blog i chcesz na nim zrecenzować multimedialną książeczkę „KIKO, NIKO I SOKRATES NA WAKACJACH” , zostaw komentarz poniżej. Napisz w nim dlaczego chcesz ją zrecenzować i zostaw namiar na swój blog. 

Zgłaszać możecie się do piątku (12 października), a w sobotę poinformujemy kto otrzyma materiały do recenzji.


5 komentarzy :

 1. zgłaszam się

  A dlaczego chcę przetestować?
  Bo jestem niezmiernie ciekawa tej nowości,
  bo lubimy książki, gry i wszystko co ciekawie wyglada
  bo czasem gardło mi siada od czytania bajek :))

  a blog to kreatywnymokiem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. zgłaszam się!!!
  Dlaczego?
  Uwielbiam nowości, a ta pozycja wygląda na prawdę interesująco. Moja córka uwielbia książeczki, a od pewnego czasu wchodzi w świat wirtualny, pod okiem mojego męża. Myślę, że ta pozycja pozwoli nawiązać jeszcze większe relacje tata- córka, a ja chętnie opiszę, ta relacje i recenzję, wraz ze zdjęciami, uważam, że fajnymi pomysłami warto się dzielić, więc trzymam kciuki, aby się udało poznać coś nowego :

  blog: www.porady-mamy.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. zgłaszam się :) bardzo zaciekawiła mnie ta książeczka. Nie mamy niczego podobnego i chętnie wyprobujemy. Poza tym lubię Piotra Adamczyka ;) moj blog www.zwyczajnamama.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się!
  Książeczka wygląda ciekawie, a my bardzo lubimy i książeczki, i gry na komputerze (od czasu do czasu). A grę mamy jak na razie jedną - ciężko mi znaleźć coś godnego uwagi na malucha.
  Podoba mi się także to, że książeczki wspierają Dom Samotnej Matki i Dziecka. Warto je więc rozpowszechniać, co na pewno z radością zrobię na moim blogu i wśród znajomych.
  Blog: mama-kangurzyca.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Na ostatnią chwilę ale też się zgłaszamy :)
  Książeczki kochamy bardzo a te zapowiada się ciekawie!
  Blog: wpogonizae.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

shareThis