.

1 2 3

wtorek, 9 października 2012

Garaż z pudełka

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:04 5 Komentarzy

Kto z nas nigdy nie maiła problemu z zaparkowaniem auta. Miejsc parkingowych, zwłaszcza w centrach miast, jest wciąż za mało a samochodów z roku na rok przybywa.


Podobny problem pojawił się u nas w domu. Odkąd Oliwier zainteresował się bardziej samochodami, jest ich w domu coraz więcej. Zrobił nam się problem, gdzie je chować. Korzystając z okazji, że weekend zmuszeni byliśmy siedzieć w domu, zrobiliśmy GARAŻ ZE STAREGO, KARTONOWEGO PUDEŁKA PO PROSZKU DO PRANIA. Oprócz fajnej zabawy i radości tworzenia Oliwier ma teraz miejsce na swoją powiększającą się kolekcję aut.By zrobić garaż z pudełka potrzebne będą:
 • pudełko po proszku do prania
 • kawałek tektury z innego pudła
 • taśma samoprzylepna
 • klej winylowy
 • farby
 • czarny flamaster
 • kredki
 • nożyk, nożyczki
We froncie pudełka rysujemy a następnie wycinamy otwór o wielkości, mniej więcej, 2 cm mniejszy z każdej strony od wymiaru pudła.Dodatkowy karton, powinien mieć długość większą o co najmniej 4 cm od największego wymiaru pudelka. Wycinamy dwa kawałki, tak by można było z każdej strony zrobić zakładkę i przykleić do wnętrza. Będą to poziomy w naszym garażu. Zakładki celowo są wywinięte do góry, tak by samochody parkujące w garażu, nie spadały z niego gdy ktoś go potrąci. Na kawałku tektury wyciętej z frontu pudełka, piszemy napis garaż dużymi literami i kolorujemy go a następnie wycinamy.Farby mieszamy pół na pół z klejem winylowym. Nie trzeba mieszać ich dużo, tak by wystarczyły na jednokrotne pomalowanie powierzchni.

Zanim farba wyschnie, przyklejamy wycięte litery. Przypominam, że farba jest z klejem, dlatego świetnie przyklei napis i nie trzeba będzie dodatkowo go kleić po wyschnięciu farby.Mieszanką kleju i farb wystarczy pomalować jedną lub dwie warstwy a na sam koniec malujemy farbą bez kleju. Z klejem robi się ona lekko przeźroczysta i przebijają przez nią wzory z pudełka. Jest ona jednak konieczna, bo pudełko jest gładkie i podklejone taśmą samoprzylepną i sama farba nie chciałaby się trzymać. 

Do mieszania farby z klejem i nie tylko, świetnie nadają się farby w butelkach. Mają do tego idealną konsystencję. Można je kupić między innymi w naszym zaprzyjaźnionym sklepie Kreatywne Maluchy. Są o wiele bardziej ekonomiczne niż zwykłe plakatówki w małych pojemniczkach, czy choćby nawet w tubkach.

Gdy wszystko wyschnie, samochody mają już gdzie parkować.
Miłej zabawy życzę.


5 komentarzy :

 1. rewelacja! jak mój maluch podrośnie, pewnie wykorzystam ten patent ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe! Maluch także może współpracować przy tworzeniu garażu! Świetna zabawa! Piękny garaż ;-) Ania ze strony (Plastyka i Technika) ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. rewelacja tak prosto a ile radosci pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. rewelacja tak prosto a tyle radosci i uciechy dzieci pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

shareThis