.

1 2 3

sobota, 13 października 2012

Budujemy miasteczko

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:27 7 Komentarzy

Niedawno kupiony zestaw znaków drogowych o których już ostatnio pisałam, przypomniał mi urbanistyczną układankę, która przygotowałam dla Oliwiera w ubiegłym roku. Dawno się nią synek nie bawił, wiec odkrył jej zalety od nowa i cały dzisiejszy dzień budowaliśmy nasze miasteczko.
Mogliśmy podobne miasteczko zbudować na dywanie z drogami, ale nasza układanka daje niezliczoną możliwość budowania za każdym razem innych przestrzeni. 
Na początek trzeba było oczywiście zacząć od ułożenia ulic.Wszystkie budynki w naszym miasteczku zrobiliśmy z pudełek jakie udało się znaleźć w domu. 


Do ich udekorowania użyliśmy kolorowego papieru, zwykłego i samoprzylepnego. I tak powstawał domek po domku, szkoła, sklep, ratusz, stacja benzynowa, szpital z apteką i biblioteka. 

Gdy już wszystkie domki z pudełek były gotowe, można było zaaranżować całe miasteczko. 

Dodaliśmy znaki drogowe i zrobiliśmy jeszcze drzewka z wykałaczek i pianek, którymi była wypełniona jedna z przesyłek.

I już samochody miały gdzie jeździć. 
A w jednej z aranżacji dostawiliśmy nawet kolejkę, więc była stacja i mieszkańcy mogli zaparkować w pobliżu i pojechać pociągiem.


Jak tylko nazbieramy nowe pudełka, dorobimy również inne budynki. Możemy również zrobić więcej ulic. Jeśli i Wy chcecie takie zrobić, zajrzyjcie na stronę gdzie pisałam o urbanistycznej układance. Tam udostępniłam wersję w kolorze i do samodzielnego pokolorowania.

Dziś pół dnia robiliśmy domki z pudełek a drugie pół dnia bawiliśmy się budując nowe tekturowe miasteczka. Przyznam się, że nie spodziewałam się jak bardzo to nas pochłonie.


 
A jak Wam się podoba nasze miasteczko z tekturowych pudełek?

A może macie jakieś pomysły, jak je udoskonalić ? Czekam na podpowiedzi.7 komentarzy :

 1. Fantastyczne miasteczko ! I widać, że świetnie się przy nim bawiliście.

  OdpowiedzUsuń
 2. Domki świetnie wykonane, a ta mata z ulicami ...... MISTRZOSTWO świata. Genialne. Bardzo, bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję bardzo :)Cieszę się, że Wam się podoba. Spróbujcie też zrobić a zobaczycie jaka to fajna zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Waszą stronke przeglądam już od dłuższego czasu i naprawdę jest super. Tyle tu pomysłów na zabawę z dzieciaczkami :))
  Mam jedno pytanie do Oliwierkowej Mamy,a może i wszystkich mam o poradę dotyczącą logopedy i mojej 3latki.
  13 listopada córka kończy 3 lata ale nadal nie wymawia R i W, D często zamienia na G np nie dom,a gom :( brzmi w Jej ustach. Bardzo mnie to niepokoi i myślę,czy nie wybrać się do logopedy. Wogóle mam pytanie u jakiego lekarza tak naprawdę można sprawdzić rozwój swojego dziecka ??? Czy ktoś mógłby mi coś poradzić ??? Nie chcę by moja córka była najlepsza we wszystkim,ale by nie odstawała przez swoje braki.

  OdpowiedzUsuń
 5. genialne wlasnie szukam inspiracji na cos takiego dzieki

  OdpowiedzUsuń

shareThis