.

1 2 3

sobota, 29 września 2012

Mój STRASZNY brat

napisane przez Agnieszka o godzinie 16:30 1 Komentarz

Chociaż Oliwier nie ma brata ani bratem nie jest (przynajmniej na razie ;P ), książkę "MÓJ STRASZNY BRAT" polubił od pierwszego wejrzenia.
Co go w tej książce urzekło? Bardzo nietypowe odgłosy. Choć w naszej domowej biblioteczce nie brakuje książek z modułami dźwiękowymi ten jest wyjątkowy. 

Nie usłyszy się tu ćwierkania ptaszków czy miauczących kotków. Te odgłosy to bekanie, puszczane bąki i żaba wpadająca za bluzkę. Tak to starszy, straszny brat dokucza swej młodszej siostrze.

Mała bohaterka opisuje swoje przejścia z bratem w zabawnej rymowanej historyjce.


Opisuje jak bardzo brat jej dokucza swoim złym zachowaniem.Jednaj, jak to rodzeństwo, i tak bardzo się kochają i wszystko dobrze się kończy słodkim całuskiem.

W książce świetnie zostało pokazane jakie to są ładne a jakie brzydkie zachowania. Co jest przez innych akceptowane a co nie. Była to świetna pomoc dla nas, by omówić sobie sprawę, jak należy się zachować, gdy jakieś beknięcie, kichnięcie czy bąk się wyrwie. 
Książka ta porusza tematykę dobrego wychowania w bardzo zabawny sposób. Dzięki temu, że nie jest "grzecznym" wykładem jak należy się zachowywać, bardzo trafiła do synka.


To, że moduł dźwiękowy jest w kartkach a nie w pstryczkach obok, sprawia, że książeczka jest jeszcze bardziej ciekawa i oryginalna. Co prawda Oliwier na początku miał problem ze zlokalizowaniem właściwego miejsca do naciśnięcia,  ale po kilku próbach już świetnie sobie radził. 

Biorąc pod uwagę oryginalność, walory edukacyjne oraz zachwyt synka, nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie polecić tę książkę.

WydawnictwoWydawnictwo Debit
TekstWitold Wodziczko
IlustracjeHelen Poole
format235 x 235 mm
ilość stron12
oprawatwarda
cena (TU)25,00 zł
Nasza ocena1 komentarz :

shareThis