.

1 2 3

czwartek, 20 września 2012

Shantala - tradycyjna sztuka masażu

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:08 4 Komentarze

Gdy Oliwier był maleńki i okazało się, że ma wzmożone napięcie mięśniowe, masaż stał się jednym z elementów naszego codziennego życia. Na początku było mi trudno. Nie wiedziałam jak się do tego zabrać. On był taki malutki a moje ręce takie duże. Szybko jednak przekonałam się, jaki cudowny wpływ ma dotyk. Jak synek się wycisza i jak taki masaż buduje relacje między nami. 


Całkiem niedawno odkryłam, że to co robiłam to był MASAŻ SHANTALA - tradycyjna metoda masażu. Dowiedziałam się tego z książki wydawnictwa MAMANIA.


Nie jest to masaż rehabilitacyjny, ale przez czuły dotyk i bliskość, wycisza i rozluźnia dziecko. 


Gdy sięgnęłam po książkę, przeczytałam ją jednym tchem. W doskonały sposób opisuje, co czuje niemowlę i jakie ma potrzeby, oraz jak masaż może część z nich zaspokoić.  


Napisana jest pięknym, niemal poetyckim językiem. Czyta się ją jednak bardzo łatwo. W piękny sposób przechodzimy od konkretów, czyli do masażu. Instrukcje są bardzo czytelne i proste a w dodatku zilustrowane czarno-białymi fotografiami.Taki masaż niesie ze sobą same dobrze rzeczy. Oprócz wspomnianej już bliskości, rozluźnienia i wyciszania, pomaga również w uregulowaniu snu, poprawia naturalną odporność poprzez pobudzenie układu limfatycznego a także polepsza trawinie i zmniejsza dolegliwości kolki.

Wspaniałe jest również to, że masować można nie tylko niemowlęta.


Oliwier nadal to lubi, choć już nie robimy tego codziennie po kąpieli, jak kiedyś.

Jeśli chcielibyście zapoznać się z tą techniką masażu i poczuć bliskość jaką ze sobą niesie, sięgnijcie po tę książkę. Dzięki czytelnym instrukcją i zdjęciom, będziecie mogli to robić sami bez kosztownych kursów.


AutorFederick Leboyer
WydawnictwoMamania
format165x238mm
ilość stron128
oprawamiękka 
cena 34,90zł
Nasza ocena

Polecam serdecznie!4 komentarze :

 1. My też masowaliśmy się Shantalem na zajęciach rehabilitacyjnych a potem jeszcze w domu. Niedługo na Raaany Julku pokażę Wam filmik z masażem Julcia, bo niestety książkowe wiadomości średnio do mnie trafiały :P ale to już moja ułomność wzrokowca :D
  Dzięki za namiary na fachową literaturę - masaż polecamy wszystkim URWISKOM!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z duzym zainteresowaniem przeczytałam tego posta. Dziękuje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pełen opis masażu shantala również tutaj: http://e-masaz.pl/page.php?id=technika_masazu_szantala

  OdpowiedzUsuń
 4. Masaż wg Shantali jest wyjątkową formą komunikacji pomiędzy dzieckiem i jego rodzicem. Masaż Shantala nie tylko zacieśnia więzy rodzinne, lecz także jest używany w charakterze uzupełnienia przy fizjoterapii. Pełni dodatkowo też rolę stymulacji dzieci które potrzebują specjalnej troski. Wykorzystywane są przeróżne modyfikacje tej techniki, co zależy od szczególnych potrzeb dziecka. Funkcjonują także specjalne chwyty zaplanowane dla dorosłych. Taki masaż oddziałuje korzystnie na czynność układu nerwowego dziecka, pozytywnie wpływa na skórę i układ mięśniowy. Dotyk w masażu ma także pozytywne znaczenie dla emocjonalności dziecka, gdyż przy jego udziale staje się weselsze, spokojniejsze i łatwiej inicjuje znajomości.

  Kurs masażu Shantala

  OdpowiedzUsuń

shareThis