.

1 2 3

wtorek, 25 września 2012

Jesienne domino

napisane przez Agnieszka o godzinie 15:24 4 Komentarze

Gdy ostatnio spacerowaliśmy z synkiem po parku, zbieraliśmy liście, kasztany, żołędzie i inne skarby jesieni, bawiliśmy się również w dopasowywanie liści do "owoców" drzewa. 
Ta zabawa, którą wymyślił synek, zainspirowała mnie do przeniesienia jej do domu. Tak właśnie powstało JESIENNE DOMINO.Przygotowałam naklejki z liśćmi i owocami drzew, które wspólnie nakleiliśmy na kafelki domina z pomarańczowego bloku technicznego.Gdy komplet domina był gotowy, przystąpiliśmy do zabawy, która polegała, tak jak na spacerze, na dopasowaniu liści i owoców drzewa. 

Jeśli chcecie zrobić sobie podobne domino, wystarczy, że wydrukujecie poniższą stronę 3 razy, wytniecie i nakleicie obrazki na sztywne kartki.


Życzę udanej zabawy w jesienne wieczory :)4 komentarze :

 1. Bardzo fajny pomysł na zabawę, gratuluję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To coś dla nas. dziękuję. Nareszcie dziecku się utrwalą te rzeczy. Tylko musimy jeszcze poczekać na choróbsko (lepiej nie) albo brzydszą pogodę, bo na razie mam nadzieję, ze pouczymy się w terenie. Szkoda, że nie ma w Waszej grze więcej gatunków...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może uda mi się zrobić część drugą. My dopiero zaczęliśmy zgłębiać ten temat na jednym z ostatnich spacerów dlatego jest to wersja dla początkujących :P

   Usuń

shareThis