.

1 2 3

poniedziałek, 24 września 2012

BLOG TYGODNIA - Mama w domu

napisane przez Agnieszka o godzinie 12:42 2 Komentarze

Poniedziałkowym zwyczajem, przedstawiamy kolejny blog wyróżniony w konkursie na BLOG TYGODNIA.

Tym razem chcemy pokazać Wam bliżej blog MAMA W DOMU.


Jeśli jesteście stałymi czytelnikami Urwiskowa, to zapewne spodoba wam się również blog Sylwii, która prezentuje na nim przeróżne kreatywne sposoby na spędzanie czasu z dziećmi. Urwiskowe Mamy już nie raz inspirowały się proponowanymi pomysłami. Oprócz zabaw znajdziecie tam również recenzje książek i opisy ciekawych miejsc. 

Oto kilka z fantastycznych propozycji jakimi dzieli się z nami autorka bloga.

Przygotowujemy się do jesieni

Świnka Peppa
Dekoracja okienna
Pocztówka z wakacji ...
Nawlekana gąsienica
Żyrafa z papieru
Gniotek domowej roboty

Zapraszamy na blog bo odkryliśmy przed Wami dopiero wierzchołek góry lodowej. 

A jak Sylwia odpowiedziała na nasze pytanka? 
Dowiecie się z naszej wirtualnej rozmowy, którą poniżej publikujemy.


Urwiskowe Mamy: Jak zaczęła się Twoja przygoda z blogowaniem?

Sylwia: Moja przygoda z blogowaniem rozpoczęła się bardzo spontanicznie. Właściwie to pewnego dnia siadłam przy laptopie i postanowiłam, że rozpocznę pisanie bloga - jako swego rodzaju pamiętnika, tego jak spędzamy czas razem z chłopakami. Zabawki, które wykonujemy często niszczą się w trakcie zabawy, ale dzięki zdjęciom jakie robimy pozostają nam na pamiątkę.

Urwiskowe Mamy:  Co Cię zainspirowało do założenia bloga i dlaczego zdecydowałaś się na taką właśnie tematykę?

Sylwia: Często przeglądałam inne blogi i myślałam jakie to fantastyczne, że mamy w ten sposób spędzają czas ze swoimi pociechami. I właśnie pewnego dnia postanowiłam zrobić to samo, czyli tworzyć razem z dziećmi "coś z niczego" i dodawać do tego instrukcję krok po kroku.
A czemu taka tematyka ? Bo jest mi najbliższa. Aktualnie korzystam z urlopu wychowawczego, więc jestem "mamą w domu". Chłopcy często się nudzą, więc lubię wymyślać dla nich różne zabawy manualne czy plastyczne. Dzięki temu mniej czasu spędzają przed telewizorem i pogłębia się więź między nami.

Urwiskowe Mamy:  Jakie zabawy sprawiają najwięcej frajdy Twoim dzieciom?

Sylwia: Chłopcy uwielbiają malować farbami i to nie tylko swoje prace, ale i siebie. Kiedyś zamieściłam jedno zdjęcia jak wyglądali po wspólnym malowaniu. Lubią także lepić z plasteliny. A poza tym mogą w nieskończoność bawić się w chowanego i w berka.

Urwiskowe Mamy:  A które zabawy najbardziej Ty lubisz ?

Sylwia: Ja najbardziej lubię tworzyć "coś z niczego", czyli przerabiać produkty, które na pierwszy rzut oka nadają się tylko do kosza np. pudełka i pudełeczka, kubeczki po jogurtach itp.

Urwiskowe Mamy:  Co w prowadzeniu bloga sprawia Ci największą satysfakcję?

Sylwia: Pozytywne komentarze i maile. Szczególnie to jak ktoś napisze, że wykonał zabawkę z naszego pomysłu. Jestem wtedy bardzo dumna.


Życzymy wytrwałości w blogowaniu by takie fantastyczne pomysły wielu inspirowały, a także coraz szerszego grona czytelników. 2 komentarze :

  1. Dziękuje bardzo za wyróżnienie :* Jutro zamieszczę o tym notatkę na blogu :D Będziemy się chwalić wyróżnieniem :D

    OdpowiedzUsuń

shareThis