.

1 2 3

poniedziałek, 10 września 2012

Bim bom - gra o dźwiękach.

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:13 1 Komentarz

Już w czerwcu, na urodziny, Oliwier dostał od nas grę BIM BOM, a jakoś do tej pory nie miałam kiedy jej zrecenzować, choć na pewno warta jest uwagi.


Nie jest to typowa planszówka jakich wiele.

Przeznaczona jest dla dzieci od 4 do 8 lat a jej zadaniem jest wspieranie rozwoju percepcji słuchowej.

W opakowaniu znajdują się cztery, dwustronne plansze. Z jednej strony są tematyczne rysunki (przedszkole, wieś, sala koncertowa, ulica) a z drugiej, pojedyncze obrazki. Są także okrągłe żetony oraz, najważniejsze, czyli płyta.Sposobów na grę jest wiele, w zależności od ilości graczy i wieku dziecka. Oliwier najbardziej lubi wersję "słuchowego bingo". Słucha nagrań i gdy zidentyfikuje dany dźwięk szuka żetonu i układa na odpowiednim obrazku na tabliczce. 

Gra świetnie rozwija zmysł słuchu i koncentrację. Dziecko uczy się identyfikować różne dźwięki i skupiać się na tym co słyszy. 

Staranne wykonanie plansz i żetonów jest charakterystyczne do firmy GRANNA. Wszystkie ich produkty są dobrze wykonane a proponowane gry uczą i rozwijają przez zabawę.

Mam tylko jeden zarzut. Po kilku zabawach, Oliwier poznał wszystkie dźwięki i się z nimi osłuchał. Zabawa przestała być wyzwaniem, więc już tak często do niej nie wracaliśmy, jednak po miesiącu przerwy, gra znów jak nowa i sprawia tyle samo frajdy co wcześńiej. 

WydawnictwoGRANNA
SeriaZmysły
wiek 4-8 lat
ilość graczy1-4
wymiary272 x 189 x 36 mm
cena 42,49 zł
Nasza ocena

Jednak mimo tego minusa, i tak gra dostarczyła mnóstwo zabawy i bardzo przydała się do treningu słuchowego. Dlatego z czystym sumieniem mogę grę polecić.1 komentarz :

  1. Super gra! Dzięki za recenzję:) jak znalazł na Franiowe problemy:)

    OdpowiedzUsuń

shareThis