.

1 2 3

wtorek, 14 sierpnia 2012

Rysowane wierszyki

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:35 Podziel się swoją opinią

Wiele razy wspominałam, że Oliwier nie jest fanem rysowania i kolorowania. Imam się jednak wszelkich sposobów by rękę  malucha rozruszać w sposób przyjemny i zachęcający do dalszych ćwiczeń. A ponieważ synek lubi wszelkiego rodzaju wiersze,  po raz kolejny przyszła nam z pomocą publikacja Oficyny Wydawniczej IMPULS "RYSOWANE WIERSZYKI".
Opowiem ci bajeczkę 
o kółku i kreseczce,
gdy na kartce się spotkają, 
wielkie cuda wyczyniają.
Wytęż mocno wzroki i słuch, 
bo już kredki idą w ruch!
Tymi słowami wita książka wszystkich i sprawia, że cała rodzina chwyta nie tylko za kredki ale i inne sprzęty do rysowania, malowania i kreślenia.


Jak sam tytuł książki głosi jest to zbiór wierszyków, które są instrukcją jak narysować obrazek.
Na jednej stronie znajduje się wierszyk z rysunkami kolejnych etapów tworzenia a na drugiej kropkowany obrazek do ćwiczenia.  Podobne kropkowane rysunki Oliwier znał z "GRAFIKI DLA SMYKA", dlatego z zapałem przystąpił do rysownia, gdy po raz pierwszy podsunęłam mu nową książkę.
Poziom obrazków jest różny, Od prostych zwierzątek, domków aż o całe scenki jak na przykład staw z kaczuszkami czy zoo. Dzięki temu można dostosować stopień trudności do umiejętności dziecka. Do wyboru mamy aż 69 wierszyków.  My oczywiście zaczęliśmy od tych najłatwiejszych ale zapewne jeszcze wiele razy będziemy wracać do książki by podnosić umiejętności grafomotoryczne. 

Wierszyki są proste, melodyjne i łatwe do zapamiętania nawet dla najmłodszych. Oliwier zna już kilka z nich na pamięć i nawet kiedyś go "przyłapałam" jak sam w pokoju sobie wziął kartkę i zaczął rysować kurczaczki powtarzając na głos wierszyk. Rysowaliśmy sobie także na piasku. Świetna zabawa. 

Świetna książka nie tylko dla rodziców ale i dla nauczycieli oraz osób pracujących z dziećmi. W prosty sposób pomaga wkroczyć w świat dziecięcej sztuki.

Jeśli chcecie wesprzeć dzieci w rozwijaniu umiejętności grafomotorycznych w bardzo sympatyczny sposób, a także rozwijać słownictwo i ćwiczyć pamięć, książka "Rysowane wierszyki" na pewno spełni wszystkie te wymagania.

wybór i opracowanieEwa Małgorzata Skorek
WydawnictwoOficyna Wydawnicza IMPULS
data wydania2009
formatA5
ilość stron160
oprawamiękka 
cena 14,90 zł
Nasza ocena


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis