.

1 2 3

środa, 29 sierpnia 2012

Opowiadania dla przedszkolaków

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:14 1 Komentarz

Już niebawem drzwi przedszkoli znów staną otworem przed dziećmi. Część z nich wkroczy w znajome mury i z ochotą powita ulubione panie i zabawki, a niektóre po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola i wejdą w nieznany, „dorosły” , samodzielny świat. Pierwsze dni września dla wszystkich dzieci, zarówno maluchów, jak i starszaków, będą wielkim przeżyciem. Dlatego warto już wcześniej przygotować dzieci na to, co je czeka.„Opowiadania dla przedszkolaków”, autorstwa Renaty Piątkowskiej, to zbiór dwudziestu opowiadań, których bohaterem jest przedszkolak Tomek.
Bardzo pogodny chłopiec, z głową pełną szalonych, zaskakujących pomysłów, które nie zawsze ucieszą rodziców, opowiada małym czytelnikom swoje poczynania. Każdy dzień to fantastyczna przygoda pełna zaskakujących zwrotów akcji i spostrzeżeń dziecka. Ale tak właśnie wygląda każdy dzień z życia przedszkolaka. Tylko maluchy potrafią wpaść na pomysł, by płaszcz dla rycerza zrobić z zasłonki albo by kolega został mężem myszy, by ta  miała dzieci dla każdego z przedszkolaków. Któż wpadłby na takie rozwiązanie jak Tomek, by pod choinką zmieścił się więcej prezentów, usunął dolne gałęzie. Wyobraźnia dzieci nie ma granic i dlatego Tomek opowiada również o czarnym lwie, który odwiedza go podczas leżakowania, rurowych smokach i Starzydłach-Straszydłach, a na urodziny marzy o księżycu z nieba.
Każde z opowiadań zaczyna się od słów „Jak ja lubię…” lub „Jak ja nie lubię…”. W ten sposób autorka podkreśla, jak emocjonalnie do wszystkiego podchodzą przedszkolaki. To, co w jednej chwili jest nie lubiane, za chwilkę może stać się ulubioną rzeczą.
Równie często Tomek stwierdza, że rodzice nic nie rozumieją, jednak dzięki opowiadaniom łatwiej jest zrozumieć, skąd w głowie przedszkolaka biorą się  tak zwariowane pomysły.
Książka w świetny sposób wprowadza czytelników w świat przedszkolaków, opowiadając o leżakowaniu, miłych paniach, które potrafią rozwiązać każdy problem i wszystko wytłumaczyć, o tym, jakich fajnych kolegów można mieć w przedszkolu i jak świetnie spędzać czas, bawiąc się, ucząc i poznając świat.Warto również wspomnieć o ilustracjach autorstwa Iwony Cała. W bardzo sympatyczny sposób dopełniają interesującą treść i nie odwracają uwagi od czytanego tekstu.
Wspaniała podróż w świat przedszkolaka zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Z takim kolegą jak Tomek, każdy przedszkolak nie będzie się mógł doczekać września. 

WydawnictwoWydawnictwo bis
AutorRenata Piątkowska
IlustracjeIwona Cała
format19,5 x 19,5 cm
ilość stron108
oprawatwarda
cena (TU)24,00 zł
Nasza ocena


Recenzja książki możecie również przeczytać w naszym magazynie.
1 komentarz :

shareThis