.

1 2 3

środa, 1 sierpnia 2012

Martusia przeprowadza się

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:17 Podziel się swoją opinią

Całkiem niedawno pisałam o książce "Martusia chce mieć pieska", a dziś pokarzę Wam kolejną część przygód małej, wesołej, złotowłosej dziewczynki, opisanych w książce "MARTUSIA PRZEPROWADZA SIĘ".Tym razem w książce znajdziecie również trzy opowiadania:

  • Martusia przeprowadza się
  • Martusia nad morzem
  • Martusia i latawiec
W pierwszym z nich, "Martusia przeprowadza się" przeczytacie o tym, jak podczas przeprowadzki do nowego domu zaginął kotek naszej bohaterki. Dzielna dziewczynka rusza na poszukiwania razem ze swoim drugim pupilem, pieskiem Gufim. Oczywiście przygoda dobrze się kończy i kot Ruduś się odnajduje. Gdzie był? Dowiecie się z książeczki.W opowiadaniu "Martusia nad morzem" już sam tytuł mówi, gdzie wybrałam się nasza mała koleżanka. Tym razem to Gufi przeżywa mokrą przygodę a jego właścicielka odnajduje skarb.


"Martusia i latawiec" to historia o tym jak dziewczynka i jej kolega, Witek, chcą wystartować w konkursie latawców. Samodzielnie budują swój własny latawiec, i ozdabiają go pięknymi skrzydłami motyla. O mały włos nie udało by się im wystartować w zawodach. W końcu jednak uda się i nawet zdobyli nagrodę w jednej z kategorii. 


Jak już wspominałam pisząc o książce "Martusia chce mieć pieska", Oliwierek bardzo polubił małą dziewczynkę i razem z nią przeżywa przygody. Duże litery sprawiają, że chętnie sięga po książkę by samemu poczytać. Piękne kolorowe ilustracje wzbogacają mądra treść. 
Jako mama doceniam wartość edukacyjną opowiadań o Martusi. Dziecko zdobywa wiele cennych informacji i poznaje świat razem z ciekawską rówieśniczką. Z książki wręcz bija pozytywna energia, która wręcz zaraża nas podczas czytania. Świetna lektura do poduszki, na wakacje i nie tylko. 


WydawnictwoWydawnictwo Debit
IlustracjePierre Couronne
Tekst polskiPatrycja Zarawska
format205 x 265 mm
ilość stron48
oprawatwarda
cena (TU)16,00 zł
Nasza ocena


Polecam serdecznie.

0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis