.

1 2 3

niedziela, 19 sierpnia 2012

Birmingham Museum and Art Gallery

napisane przez Agnieszka o godzinie 01:09 1 Komentarz

Dziś w Anglii pogoda była wyjątkowo mało angielska :) wybraliśmy się więc na wycieczkę piętrowym autobusem do centrum Birmingham. Choć to bardzo przemysłowe miasto, znajdziecie w nim również masę atrakcji. Jeśli będziecie w okolicy, na pewno warto zajrzeć z dziećmi do BIRMINGHAM MUSEUM ANG ART GALLERY.Jest to jedno z tych miejsc, gdzie za wejściówkę się nie płaci. Jedynie jeśli ktoś ma życzenie może wesprzeć muzeum dobrowolnym datkiem. Muzeum  ma kolekcję o znaczeniu międzynarodowym, obejmującą malarstwo, ceramikę, metaloplastykę,  biżuterię, archeologię, etnologię, historię lokalną i historię przemysłu.

Już samo wnętrze warte jest zobaczenia. 

Dzieciom najbardziej do gustu przypadł jeden z eksponatów. Na pozór wyglądał jak szkatułka...


Jednak gdy się do niego zajrzało, widać było nieskończenie wielkie pomieszczenie z kolumnadą.
Chłopcy nie mogli nadziwić się jak to możliwie by taka wielka sala zmieściła się w tak małym "pudełku".


 Inne eksponaty jednak również były interesujące.Muzeum nie przytłacza ilością eksponatów, dzięki czemu dzieci nie zniechęcą się i nie zrażą do poznawania sztuki a wręcz przeciwnie. Wizyta w takim miejscu pobudzi jeszcze bardziej wrodzoną ciekawość świata. 
Na koniec zwiedzania (lub na początku jak ktoś woli) możemy również zakupić w sklepiku książki o sztuce dla dzieci. Wprowadzą je w interesujący świat sztuki, wyjaśnią trudne pojęcia, wiele nauczą a przy okazji będą świetną zabawą bo można w nich kolorować (jak prawdziwy malarz) i przyklejać naklejki. 


Jeśli jednak do Birmingham Wam nie po drodze, zajrzyjcie na stronę muzeum lub kliknijcie TU by obejrzeć  wirtualny spacer po muzeum. Naprawdę warto.
1 komentarz :

  1. byłam przed tym muzeum ale nie wchodziliśmy do środka...a szkoda...ale Birmingham to piękne miasto!!!

    OdpowiedzUsuń

shareThis