.

1 2 3

czwartek, 26 lipca 2012

Wyścigi żółwi - prosta gra planszowa dla najmłodszych

napisane przez Agnieszka o godzinie 18:33 Podziel się swoją opinią

Choć na rynku dostępny jest spory wybór przeróżnych gier, jeszcze większą satysfakcją będzie dla dzieci możliwość stworzenia własnej gry. Daje to sposobność nie tylko do własnoręcznego wykonania planszy czy pionków, ale przede wszystkim do samodzielnego stworzenia reguł gry.


Już w wieku 3-4 lat warto uczyć dzieci prostych zasad gry. Jeśli maluch jest niecierpliwy i na początku przygody z grami nudzi go długie dążenie do celu, proponuję naszą ekspresową grę planszową, którą mogliście już widzieć w pierwszym magazynie URWISKOWO.


By dotrzeć do mety, wystarczy kilka rzutów kostką.
Gra ma bardzo proste zasady, w sam raz dla początkujących, młodych graczy.Wszystkie elementy (plansza, a także pionki-żółwiki) wykonane są samodzielnie.Zróbcie taką grę z Waszymi pociechami, a na pewno z jeszcze większą przyjemnością będą w nią grać. 

Na końcu magazynu znajdziecie planszę do wydrukowania i pokolorowania przez dzieci lub wersję kolorową dla tych, co nie przepadają za kolorowaniem. Dokładny opis, jak wykonać pionki-żółwie, znajdziecie TU.


Dlaczego warto grać w gry planszowe:
·        Wspaniale wypełniają czas wolny.
·        Uczą reguł i uczciwości – każda z gier rządzi się swoimi zasadami a dzieci uczą się, że trzeba ich przestrzegać.
·        Uczą zdrowego współzawodnictwa  – zawsze w planszówkach jest jakiś cel do zdobycia, a dzieci uczą się go zdobywać, czasem odnosząc sukces, a czasem przegrywając.
·        Rozwijają logiczne myślenie – zmuszają do rozwiązywania prostych problemów, analizy faktów i poszukiwania rozwiązań.
·        Uczą matematyki – wiele gier opiera się na zasadach matematycznych. Chociażby same rzuty kostką (lub dwoma) wspierają naukę liczenia.
·        Uczą przewidywać – planując kilka ruchów do przodu, trzeba przewidywać ich skutki.
·        Uczą odpowiedzialności  –  każdy ruch i każda decyzja niesie za sobą jakieś konsekwencje, a dziecko uczy się je akceptować w grze, a potem w życiu.
·        Uczą współpracować – gdy w grach uczestniczą grupy graczy.
·        Są świetnym sposobem na zbliżenie się do dzieci. 

 Życzę udanej zabawy i przyjemnej gry.
0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis