.

1 2 3

wtorek, 3 lipca 2012

Moje Magiczne Literki - piszę i zmazuję

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:32 2 Komentarze

Wiecie już zapewne, że właśnie jesteśmy z Oliwierem na etapie nauki pisania liter. I choć przeczytać potrafi wszystko, to nad usprawnieniem ręki ciągle pracujemy. Tak więc, gdy wydawnictwo EDGARD zaproponowało nam przetestowanie nowości "MOJE MAGICZNE LITERKI" , nie mogłam odmówić.
Wydawnictwo jest już nam znane. Ostatnio towarzyszył nam Super Quiz o Polsce. "MOJE MAGICZNE LITERKI" są z tej samej serii - "Kapitan Nauka"


Są to karty do nauki pisania przeznaczone dla dzieci od 4 lat. Od zwykłych ćwiczeń różnią się tym, że strony są foliowane i dzięki temu możemy pisać i zmazywać wielokrotnie.
Maluch nie zniechęca się, gdy coś mu się nie uda, bo może wszystko poprawić.
Z jednej strony strony jest duża litra z pokazanym kierunkiem pisania, szlaczek i rząd literek do do ćwiczenia.

Po drugiej stronie znajduje się obrazek, kropkowany napis do pisania po śladzie i linijka do samodzielnego pisania.
Są też dodatkowe strony ze wzorami do rysowania po śladzie, szukanie literek a także instrukcja dla rodziców jak można najlepiej wykorzystać możliwości "Magicznych Literek". Zestaw oczywiście zawiera również pisak ze ścieralną końcówką. Nie trzeba się jednak martwić gdyby pisak zaginął lub się wypisał. Nadają się wszystkie flamastry do tablic suchościeralnych i szmatka do wycierania :D

Jakie są nasze wrażenia?
Oliwier zachwycony. Można się było tego po nim spodziewać, bo zdecydowanie bardziej lubi pisać niż rysować :DJa, szczerze powiedziawszy też zadowolona, widząc radość synka i zapał z jakim przystępuje do działania.


Oliwier oczywiście nie byłby sobą, gdyby czegoś nie wykombinował po swojemu. Pod słowem "mama", zamiast przepisać je w drugiej linijce, napisał słowo "tata" i odwrotnie. Natomiast obok słowa "las" dorysował misia :D
Jak widać jest również miejsce na rozwijanie kreatywności dziecka.Książeczka jest niewielkich wymiarów, więc świetnie sprawdzi się na wakacjach, na wycieczce czy w poczekalni u lekarza. Tą ostatnią opcję przetestowaliśmy osobiście. Oliwiera tak pochłonęło pisanie, że nie chciał wejść do gabinetu :D

WydawnictwoEDGARD
SeriaKapitan Nauka
format215 mm x 95 mm x 16 mm
ilość stron54
oprawapudełko
cena (TU)25,90 zł
Nasza ocena


Zdecydowanie polecam jeśli Wasze dzieci interesują się literkami, lub jeśli chcecie pomóc im w usprawnianiu ręki.
Aż szkoda, że tak mało jest podobnych, ciekawych publikacji.

2 komentarze :

  1. Chcialam zapytac czy zestawy moje magiczne liczby oraz literki sprawdza sie rowniez u dziecka piszacego lewa reka. Czy to nie bedzie sie scieralo, rozmazywalo. Dziekuje za odpowiedz.

    OdpowiedzUsuń

shareThis