.

1 2 3

niedziela, 1 lipca 2012

Bitwa o gród Sędziwoja - Tomasz Kruczek

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:18 Podziel się swoją opinią

Czy historia zawsze musi być nudna? Zdecydowanie nie! Wszystko zależy od przedstawienia tematu. Jeśli opowiada o niej pasjonat, widać to na pierwszy rzut oka. 
Pasjonatem na pewno jest Tomasz Kruczek. Swoje zamiłowanie do średniowiecza i etnografii pokazuje w książce "Bitwa o gród Sędziwoja".


Akcja książki rozgrywa się w 999 roku. Cesarz niemiecki Otton III planuje pielgrzymkę do Gniezna, do grobu świętego Wojciecha. Wyprawa ta jednak stoi pod znakiem zapytania ponieważ na dworze cesarza knują spisek. 

Przygody młodych bohaterów, Leszka, Janka i  Dis, opowiadają o tym jak dzięki odwadze, męstwu, szczerości i innym rycerskim cechom, można nawet mimo młodego wieku dokonywać wielkich czynów.  
Dzięki bardzo ciekawej narracji i interesującym opisom, przenosimy się w dawne czasy i poznawajmy kulturę oraz obyczaje mieszkańców średniowiecznej osady - Bnina.


Każdy młody, nie tylko miłośnik historii, chętnie poczyta o wojach, wikingach, posłach, szpiegach, zdrajcach i bohaterach  zwłaszcza, że może identyfikować się z postaciami opowieści.  
 

Mało jest takich książek, które sprawiają, że historię poznaje się dzięki fascynującym przygodom. Mnie czytało się książkę z niesamowita lekkości i przyjemnością. Już nie mogę doczekać się kolejnej części. A będzie ich więcej, ponieważ "Bitwa o gród Śędziwoja" jest pierwszym tomem  z serii "Kroniki Łowców Przygód".

Bez tytułu 1
Autor Tomasz Kruczek
Wydawnictwo Replika
data wydania 24.04.2012
format 140x200 mm
ilość stron 268
oprawa miękka + skrzydełka
cena (TU) 25,90 zł
Nasza ocena


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis