.

1 2 3

środa, 11 lipca 2012

Angielski dla dzieci - PIOSENKI

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:12 2 Komentarze

U nas nadal angielski na topie. Pewnie wynika to też trochę z europejskiego klimatu jaki ostatnio panuje a w dodatku zaczęłam opowiadać synkowi, że może na wakacje pojedziemy do wujka do Anglii.

Dlatego też chcę Wam pokazać kolejną z naszych pomocy do nauki tego języka - Angielski dla dzieci - PIOSENKI.


Książka oczywiście jest z płytą, na której znajduje się 14 piosenek śpiewanych po angielsku a także 14 melodii bez słów - wersja karaoke.
W książce znajdują się teksty piosenek zarówno po polsku jak i po angielsku oraz nuty, by samemu można było grać. 


Szata graficzna jest kolorowa i bardzo sympatyczna. Zachęca do przeglądania, śpiewania i wspólnej nauki przez zabawę.Tłumaczenie piosenek nie jest dosłowne, Tekst jest opracowany tak, że można śpiewać zarówno po angielsku jak i po polsku do tej samej melodii. Do kilku piosenek są też instrukcję do pokazywania w trakcie śpiewania. 

Na stronie wydawnictwa możecie również zajrzeć do książki - TU oraz posłuchać fragmentu nagrania - TU.

Część piosenek Oliwier znał już z zestawów KART OBRAZKOWYCH. Ulubiona, to ta o alfabecie.


Choć synek dostał książkę na Dzień Dziecka, wciąż jest w użyciu. Bardzo sprawdza nam się podczas podroży samochodem. Oli dostaje książkę w ręce, puszczamy płytę i słuchamy jak śpiewa, pomagając mu czasami ;P

Poniżej filmik z pierwszego dnia przygody z Angielskimi Piosenkami. Oliwier znał tylko słowa swojej ulubionej. Dziś potrafi zaśpiewać wszystkie :D


Na uwagę zasługuje też świetna jakość wykonania. Strony są sztywne jak w bloku technicznym, oprawa twarda, dzięki temu książeczka szybko się nie zniszczy.

Wydawnictwo EDGARD
ilość stron32
oprawatwarda + płyta
cena (TU)22,90 zł
Nasza ocena


Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do wspólnego śpiewania.

2 komentarze :

  1. My mamy z Edgarda słownik do angielskiego dla dzieci. Też nam się bardzo podoba!

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja córcia 92,5 roku) też uwielbia angielskie ABC song. Alfabet w tej wersji idzie jej dużo lepiej niż w polskiej :) Zresztą co tu dużo mówić - ja do liceum jak miałam podać kolejność liter śpiewałam sobie w myślach te piosenkę.

    OdpowiedzUsuń

shareThis