.

1 2 3

środa, 27 czerwca 2012

Wiatraczki z papieru

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:26 5 Komentarzy

Gdy dziś Oliwier podszedł do mnie i powiedział, że chce zrobić coś fajnego, trochę mnie zaskoczył. Ostatnio brak czasu i zapracowanie sprawił, że mniej czasu spędzaliśmy na twórczych zabawa. Widać brakowało mu tego skoro sam się upomniał.
Popatrzyłam za okno... wiało. 
- Może zrobimy wiatraczki? - zaproponowałam.
-TAK!- synek odpowiedział całym sobą :P
Wyciągnęłam na szybko:
 •  kolorowy papier
 •  pinezki
 •  listeweczki
 •  nożyczki
 •  dziurkacz 
 •  flamaster 
...i przystąpiliśmy do działania.


Na kwadratowych kartkach zaznaczyłam flamastrem linie po których Oliwier miał ciąć. Ponieważ wycinanki to to co synek baaaardzo lubi, od razu z zapałem wziął się do roboty.My zrobiliśmy dwukolorowe wiatraczki, dlatego użyliśmy do nich dwóch warstw papieru. Prostszą wersję można wykonać z jednej kartki.


Nałożyliśmy dwie warstwy na siebie i brzegi ramion które miały być spięte przedziurkowaliśmy dziurkaczem. Dzięki tym większym dziurkom wiatrak łatwiej się obraca. 


Ostatnie zadanie należało już do mnie. Przypięłam pineską ramiona do listewki. I już po chwili można się było bawić.Drugi wiatrak wykonaliśmy właściwie tak samo, z tą różnicą , że brzegi zostały zaokrąglone. Oliwer miał trochę więcej wycinania.

Wiatraczki świetnie nadają się zarówno do dekoracji jak i do ćwiczeń oddechowych a przede wszystkich dają masę frajdy z samodzielnego wykonania.

5 komentarzy :

 1. Świetna zabawa,moja Karolka też ostatnio robiła wiatraczki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję :D Zabawa naprawdę świetna :D

  OdpowiedzUsuń

shareThis