.

1 2 3

piątek, 22 czerwca 2012

Sylwia z bloga "Kreatywne pomysły na spędzanie czasu z dziećmi" recenzuje płytę ŁOBUZIAKÓW.

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:13 2 Komentarze

W poprzednim tygodniu otrzymaliśmy od Urwiskowa płytę Łobuziaków do przesłuchania.


Krzyś ma już w zwyczaju, że pomaga mi rozpakowywać wszelkie przesyłki. Otworzył kopertę i zachwycił się  "Wow, co to ?"

 Faktycznie okładka płyty jest świetna. Kolorowa, wesoła, przyciągająca spojrzenie. Od razu wyjęliśmy płytę z opakowania i zaczęliśmy jej słuchać. Wg mnie piosenki są naprawdę fajne, miło się ich słucha i co najważniejsze poruszają problemy, z którymi dziecko nie zawsze potrafi sobie poradzić: o kłótniach rodziców, przeprowadzce, o stracie psa, pieniądzach, które rządzą światem. Uważam treści za ogromny plus - pomagają dzieciakom radzić sobie z problemami. Podoba mi się idea płyty oraz to, że powstała fundacja "Łobuziaki". Kolejnym plusem jest także książeczka z tekstami piosenek - dzięki temu dzieci mogą śpiewać razem z Łobuziakami. Jednakże moi chłopcy niestety nie byli zachwyceni płytą - są jeszcze za mali, aby zrozumieć teksty. Na dzień dzisiejszy płytę chowamy do szuflady, ale za kilka lat będzie jak znalazł. Uważam, że płyta byłaby doskonałym prezentem dla dzieciaków w wieku szkolnym, których problemy wyśpiewane w tych piosenkach mogą dotyczyć i im pomóc je zrozumieć.

2 komentarze :

 1. Moja Kasia dostała płytę na prezent z okazji Dnia dziecka ma 5 lat i jest nią zachwycona, mogłaby jej słychać całymi dniami, a teledysk do piosenki Gry Julki stał się teraz podstawowym filmikiem oglądanym na YouTube. Mi osobiście płyta również przypadła do gustu, w końcu miłe dla ucha melodie zagrane na naprawdę dobrym poziomie. Teksty super, są świetnym początkiem rozmów na istotne a nieraz ciężkie tematy.

  Polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też płyta łobuziaków jest hitem i choć Oli ma dopiero 4 lata to uwielbia jej słuchać. Może nie rozumie głębi wszystkich tekstów, ale to w niczym nie przeszkadza. Ważne że słucha i tańczy z wielką przyjemnością a ja się cieszę że przy okazji słucha naprawdę mądrych tekstów.

   Usuń

shareThis