.

1 2 3

poniedziałek, 18 czerwca 2012

Pamiętajki - Dorota Niewola

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:30 4 Komentarze

Jeśli chcecie pobawić się z dzieckiem a nie macie pomysłu jak to zrobić by było ciekawie, wesoło i przy okazji maluch się czegoś nauczył, możecie skorzystać z książki "PAMIĘTAJKI" Doroty Niewola.


Nie jest to tradycyjny poradnik z pomysłami na spędzenie czasu.

Jest to zbiór opowiadań, wierszyków oraz inscenizacji, które mogą być początkiem lub uzupełnieniem wspaniałej, rozwijającej zabawy. 
Nie jest to książka by przeczytać ją od deski do deski i już. Sięgamy po nią w zabawach tematycznych. Na przykład ostatnio w naszym domu było sporo matematyki i właśnie opowiadań z tej książki użyliśmy jako uzupełnienie.


Tematyka książki jest bardzo zróżnicowana. Począwszy od zabaw z różnymi porami roku w tle, przez zabawy plastyczne, muzyczne, teatrzyki, a także na różne okazje jak Dzień Matki, Babci i Dziadka. Długo mogłabym wymieniać bo jest tego sporo. W spisie treści znajduje się 68 pozycji ale na przykład w jedno opowiadanie są czasem wplecione dodatkowo wierszyki. Opowiadania często też są rymowane, dzięki czemu szybko wpadają w ucho. 
W ten bardzo przyjemny sposób dzieciaki uczą się relacji międzyludzkich, zachowań społecznych, zasad dobrego wychowania, higieny a także innych rzeczy, których każdy przedszkolak wiedzieć powinien.

Wydawnictwo : IMPULS

Format B5, 
Objętość 98 stron, 
Oprawa miękka, 
Cena (TU): 24,80zł

"Pamiętajki" to książka bardziej dla rodziców, niań i wychowawców przedszkolnych niż dla dzieci. Jest świetnym uzupełnieniem zabaw tematycznych oraz  prawdziwą kopalnią pomysłów na proste i mądre zabawy, które uczą i wspomagają rozwój dziecka.

Polecam i daję 5/5.


4 komentarze :

shareThis