.

1 2 3

wtorek, 26 czerwca 2012

Origami z wierszykami - Kaczuszka Omi na wycieczce

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:49 4 Komentarze


Jak zapewne każdy wie, origami jest to japońska sztuka składania papieru. Jednak czy wiecie, że już przedszkolaki można z tą sztuką zapoznać. Idealnie nadaje się do tego origami płaskie z koła o czym ostatnio przekonaliśmy się z Oliwierem dzięki książeczce "ORIGAMI Z WIERSZYKAMI - Kaczuszka Omi na wycieczce" 


Przyznam się, że na początku wydawało mi się, że nawet taki rodzaj origami będzie za trudny dla Oliwiera. Oj jak bardzo nie doceniłam synka :/

Najpierw poczytaliśmy sobie kilka razy o przygodach kaczuszko Omi.
Już samo opowiadanie jest wciągające i mądre. W bardzo ciekawy sposób przekazuje dziecku zasady ruchu drogowego.Do tego w treść wplecione są zabawne wierszyki, które uzupełniają instrukcję wykonania danego modelu.Jak widać ilustracje to właśnie modele zrobione z origami z koła.
W książce znajduje się 10 opisanych wzorów , ale inne ilustracje mogą posłużyć za inspirację do poszukiwania własnych rozwiązań. 

Do książki jest gotowy zestaw kółek, który pozwoli na wykonanie wszystkich modeli. My na początku, cały zestaw rozłożyliśmy sobie na kupki i pochowaliśmy do osobnych kopert, by w razie potrzeby od razy zacząć pracę twórczą a nie wybieranie kółek z całego kompletu. 

Po kilkakrotnym przeczytaniu przygód kaczuszki, spytałam Oliwiera czy chce sobie taką zrobić. Odpowiedź oczywiście brzmiała "TAK".
Z wielkim zapałem zabrał się do pracy.
Z rozpędu zrobił dwie kaczuszki. Jedną podpisał Omi a drugą Ami :)


Widząc jak Oliwierowi idzie składanie i przyklejanie, nie wahałam się już by podsuwać mu kolejne modele. Synek sam wybierał na co ma ochotę. Zrobiliśmy zatem helikopter...


A także jeża i poziomkę.Model stokrotki wykorzystaliśmy do zrobienia laurki na Dzień Ojca, o czym możecie więcej poczytać TU.


Tak oto dzięki Kaczuszce Omi odkryliśmy nową pasję Oliwiera. Jestem pewna, że zrobimy jeszcze wiele kółeczkowych modeli origami, nie tylko z tej książki ale również innych, bo "Origami z wierszykami" to cała seria.

Autor: Agnieszka Frączek   Dorota Dziamska  
Wydawnictwo bis 
format: 21 x 23 cm
stron 48
oprawa zeszytowa
cena (TU) : 13,50zł 
zestaw kółek do książki:
cena (TU) : 5zł

Książka idealnie nadaje się by naukę zamienić w zabawę. Dziecko nie wiadomo kiedy uczy się zasad, ćwiczy koordynację wzrokową, odwzorowywanie, usprawnia motorykę małą a przede wszystkim świetnie się bawi.

Nie mogę dać innej oceny jak 5/5 :D
Polecam serdecznie.


4 komentarze :

  1. Twoj synek jest naprawde bardzo zdolny! Brawo!
    Pozdrawiam cieplo - Dorota

    OdpowiedzUsuń
  2. :) śliczne te wiatraczki i bardzo zdolnego masz synusia :) bardzo mi się podobała ta zabawa rozwija i uczy jak z niczego zrobić coś :) i dziękuję za oddanie głosu ma psiaka

    OdpowiedzUsuń

shareThis