.

1 2 3

niedziela, 10 czerwca 2012

M jak miara - cz.1

napisane przez Urwiskowo o godzinie 11:52 4 Komentarze

Kolejną literą za jaką zabraliśmy się z Oliwierem jest M jak miara i nie tylko o sam sprzęt chodzi a ogólnie o mierzenie i różne systemy i jednostki miar.


Pomysł na M pojawił się podczas ostatniego mierzenia Oliwiera w przychodni.
Bardzo go to zainteresowało i chciał sprawdzać swój wzrost co minutę ;P . Chciałam wykorzystać jego zainteresowanie z potrzebą poćwiczenie zygzaków, które przerabialiśmy z literą Z.

Zanim przeszliśmy do przygotowanego przeze mnie materiału, bawiliśmy się miarką. Oliwierowi bardzo spodobało się tworzenie z niej liter ( nie tylko M) i cyfr. Zmierzyliśmy wzrost i sprawdziliśmy ile stóp mamy a ile Oliwiera mieści się w jednym metrze.

Dalej była układanka.
Dalej wzięliśmy się za pisanie.Skoro o miarach i mierzeniu mowa, była dobra okazja by wyjaśnić Oliwierowi do czego służy linijka i jak się jej używa. Najpierw Oliwier po prostu rysował sobie kreski a następnie prosiłam go by narysował linię o określonej długości. Spisał się świetnie.
Kolejnym zadaniem było zmierzyć narysowaną już linię oraz wybrać prawidłową odpowiedź spośród trzech podanych i pokolorować prostokąt, w którym znajdowała się właściwa wartość.


Tak zakończyliśmy pierwszą część z literą M w roli głównej.

4 komentarze :

 1. mój synek też nie chce patrzeć na kredki,dlugopis itp. dlatego mysle ze to idealne cwiczenia dla nas.
  Każda przedstawiona literka jest ciekawsza od poprzedniej - jak ty to robisz:)
  czy te materialy mozna dostac na e-maila.
  karolina.struck@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy mogłabym się dowiedzieć jakie to są materiały wyżej widoczne na zdjęciach (tytuł, wydawca) i gdzie można je zakupić (materiały na literki i odliczanie cm na linijce)?

  Podaje maila: monikasmeja5@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ponawiam powyższe pytanie i dodaję swoje, a raczej prośbę-jestem zauroczona Pani pomysłami... Oj, bardzo chętnie skorzystałabym z tych literkowych materiałów, bo właśnie zabieramy się za naukę liter, a Pani metody są-och są BOMBOWE!!!
  Jeśli byłaby możliwość skorzystania z materiałów dotyczących różnych liter-to chętnie skorzystam , podaję swojego e-maila dorsik81@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam
  Ma Pani genialne pomysły do zabawy z dziećmi - to jest TALENT.
  Mam pytanie czy jest możliwość skorzystania z Pani materiałów do nauki literek? lub podanie z jakich źródeł Pani korzystała Mój e-mail bozena.kuflowska@op.pl

  OdpowiedzUsuń

shareThis