.

1 2 3

wtorek, 19 czerwca 2012

Centymetr do centymetra... czyli bardzo prosta gra

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:01 4 Komentarze

Tym razem kolejna gra powstała na potrzeby naszej zabawy z miarami. 
Bardzo prosta plansza i jeszcze prostsze zasady.Co najważniejsze, udało mi się Oliwiera zachęcić do pokolorowania planszy.
O dziwo nawet namawiać go nie musiałam. Sam chwycił za kredki i dobierał kolory.
Gra rozpoczyna się od startu i polega na tym by jak najszybciej dotrzeć do mety. Zaczyna ten z graczy, który wyrzuci większą liczbę oczek i ustawia się po wewnętrznej krawędzi. Nie ma w niej jednak pionków. Są za to kartoniki o różnej wielkości od 1 do 6 centymetrów. W zależności ile oczek wypadnie na kostce taki kartonik układa się jeden za drugim. Na planszy są też pola specjalne oznaczone plusem lub minusem. Plus oznacza dodatkowy rzut kostką a minus, stratę kolejki. Na zakrętach, linie graczy mogą się przecinać.
Oliwier grał z wielkim zapałem i wygrał :) Zawsze gramy uczciwie by już od małego wiedział, że nie zawsze zdobywa się pierwsze miejsce. W takich grach losowych najłatwiej jest uczyć maluchy tej zasady.


Udanej zabawy życzę i przypominam o konkursie na rodzinną grę ogłoszoną w pierwszym numerze magazyny URWISKOWO
Szczegóły na 23 stronie.

4 komentarze :

 1. Ale fajny pomysł!
  Muszę taką grę zrobić Ani :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, proste do zrobienia i masa frajdy z grania.

   Usuń
 2. Ale fajna gra!!! masz super pomysły na zabawy!! Moja Tusia jest jeszcze za mała, ale mam 5letnią chrześniaczkę, które w sobotę przychodzi do mnie na noc i już wiem co będziemy robiły!! :)

  OdpowiedzUsuń

shareThis