.

1 2 3

wtorek, 26 czerwca 2012

BLOG TYGODNIA - Zaradna Mama bloguje

napisane przez Agnieszka o godzinie 00:45 9 Komentarzy

Czy znacie Zaradną Mamę ? Jeśli nie to koniecznie poznajcie. W tym tygodniu właśnie jej blog zostaje BLOGIEM TYGODNIA.Zaradna Mama  nie pisze zwykłych notek z życia codziennego swojej rodziny. Dzieli się z czytelnikami swoimi radami, doświadczeniami, przemyśleniami, pomysłami.
Zaradna stworzyła również  stronę www.dziecioodporne.pl. Już sama nazwa mówi co tam znajdziecie.  Do tego Zaradna Mama dorzuca sporo rabatów dla swoich czytelników w internetowych sklepach.

Zaradna Mama odpowiedziała na kilka naszych pytań. Poniżej publikujemy je w postaci mini wywiadu.


Urwiskowe Mamy:  Kiedy i jak rozpoczęła się Twoja przygoda z blogowaniem?


Zaradna Mama: Pierwszego bloga założyłam 100 lat temu na Onecie, potem podjęłam jeszcze kilka prób pisania, ale bez efektu. Prawdziwym początkiem tworzenia czegoś fajnego jest więc luty 2012, kiedy powstał blog zaradna-mama.blogspot.com.Urwiskowe Mamy: Co w prowadzeniu bloga jest dla Ciebie najważniejsze?


Zaradna Mama: Kontakt z czytelnikami. Ten blog nie jest w formie pamiętnika nie opisuję na nim prywatnego życia, tylko wrzucam w siec garść swoich doświadczeń, pomysłów itp. Gdyby po kilku pierwszych wpisach okazało się, że formuła bloga i posty nikogo nie interesują, pewnie po miesiącu rzuciłabym jego pisanie i myślałabym nad czymś innym.Urwiskowe Mamy: Skąd pomysł na taką właśnie tematykę?Zaradna Mama: Z życia :-) Mam dwójkę dzieci, kilka razy borykałam się z kłopotami finansowymi, trzeba było sobie radzić. Raz w życiu byłam zmuszona skorzystać z pomocy społecznej. To koszmarne upokorzenie iść i powiedzieć obcemu człowiekowi, że mimo najszczerszych chęci, nie jesteśmy w stanie utrzymać własnej rodziny. Jestem typem człowieka, który nie chce się poddawać. W pierwszej chwili płaczę, złoszczę się, ale zaraz siadam nad kartką (lub otwieram arkusz kalkulacyjny) i zastanawiam się, na czym można zaoszczędzić a jak można dorobić. A skoro któryś z moich pomysłów sprawdził się u mnie, to czemu by o tym nie napisać? Może ktoś inny też z tego skorzysta :-)Urwiskowe Mamy:  Niedawno powstał Twój drugi projekt dziecioodporne.pl . Jaka jest myśl przewodnia tego najmłodszego „dziecka”?Zaradna Mama: Wysoka jakość i oszczędność. Często nasze dzieciaki dostawały prezenty, które po dosłownie kilku godzinach nie nadawały się do użytku. Ta strona to mini przewodnik po produktach, którym można zaufać. Kupowanie bubli (niestety ale wiodące firmy z branży dziecięcej też ich sporo wypuszczają na rynek) to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Staramy się tam przedstawiać nie tylko zabawki, ale też przedmioty codziennego użytku, które mają styczność z dziecięcymi rączkami i wychodzą z tego bez szwanku. Mając w domu gromadkę rozrabiaków, trzeba się liczyć ze stratami - sprawdzone produkty pozwolą te straty zminimalizować :-)Urwiskowe Mamy:  Co w blogowym świecie najbardziej Ci się podoba?Zaradna Mama: Przede wszystkim łatwość nawiązywania kontaktów. Często mówi się o znieczulicy w dzisiejszych czasach, ja przez bloga poznałam sporo osób ze szczerozłotymi serduchami. Podoba mi się możliwość "uczestniczenia" w czyimś życiu. Niby to tylko wirtualny świat, ale ja codziennie zaglądam na zaprzyjaźnione blogi. To także olbrzymia kopalnia wiedzy, inspiracji, platforma wymiany doświadczeń... mogłabym tak jeszcze długo wymieniać, ale podsumuję to w trzech słowach: BLOGI SĄ SUPER!

9 komentarzy :

 1. Dziękuję bardzo za wyróżnienie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje Zaradna Mamo:)
  Należało Ci się:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :-) Wczoraj miałam dzień dobrych wiadomości, po informacji o wyróżnieniu, jeszcze kilka dobrych wieści do mnie dotarło, oby tak było przez cały tydzień :-)

   Usuń
  2. Jaki poniedziałek taki cały tydzień :D tego życzę !

   Usuń
  3. Jest czwartek, a u mnie dalej sielanka, sprawdza się, że jaki poniedziałek, taki cały tydzień :-D

   Usuń
 3. Gratulacje i dalszych wyróżnień Zaradna Ci Życzę:)

  OdpowiedzUsuń

shareThis