.

1 2 3

poniedziałek, 28 maja 2012

Znaki drogowe - domowa gra planszowa

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:24 Podziel się swoją opinią

Dziś na Facebooku zapytałam Was, czy gracie z dziećmi w gry planszowe.
Zdecydowana większość odpowiedziała, że tak. Bardzo mnie to cieszy bo jestem fanka wszelkiego rodzaju gier planszowych (choć nie tylko).

Ostatnio omawialiśmy sobie z Oliwierem znali drogowe i literę Z. Pisałam o tym TU o TU . Pozostając w temacie drogowym stworzyliśmy własną grę planszową.


Na dużym arkuszu bloku narysowałam drogi i podzieliłam je na pola, na tyle duże by zmieścił się na nich mały samochodzik ( pionek). Wydrukowałam kilka znaków drogowych, które ostatnio Oli poznał i dałam mu do przyklejenia w wybrane pola.Następnie wzięliśmy pastele i wspólnie pokolorowaliśmy planszę.
Oliwier odszukał trzy niewielkie auta, które stały się pionkami w grze, oraz dużą kostkę z gąbki i już mogliśmy przystąpić do gry :)

Zasady wytyczały znaki. Jeśli stanęło się na polu STOP, traciło się 2 kolejki. Jeśli było to pole UWAGA PIESI, lub UWAGA PRÓG ZWALNIAJĄCY, albo inne ostrzegawcze, traciło się jedną kolejkę, bo trzeba było zwolnić. Znaki nakazu oczywiście mówiły jak należy jechać i w którą stronę skręcić.

Wygrywał tek kto pierwszy dojechał dowolną drogą do mety.

Cały wieczór mieliśmy zapełniony grą. Okazuje się, że chyba Oliwier odziedziczył zamiłowanie do planszówek po mamie :) rundy były dość krótkie , bo i pól do mety nie było wiele , ale za to co chwila słychać było "Jeszcze raz" .

Jeśli nie chce Wam się robić swojej gry, możecie zaopatrzyć się w jeden z wielu gotowych na rynku produktów. Na przykład świetnie memory ze znakami, o którym już wspominałam TU.

Więcej o grach planszowych możecie poczytać w pierwszym wydaniu magazynu URWISKOWO na stronie 20.


Mamy też dla Was KONKURS !!!
Szczegóły również w magazynie.


A dla młodszych dzieci jest również prosta grę planszową , "Wyścigi żółwi",  również naszego autorstwa,  do wydrukowania :D

Miłej gry życzę :)

0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis