.

1 2 3

czwartek, 24 maja 2012

Z jak znaki drogowe - cz1.

napisane przez Agnieszka o godzinie 23:14 3 Komentarze

Ostatnio gdy byliśmy przy literce A zapytałam Was, co Waszym zdaniem będzie do Z. Nikt nie zgadł, choć propozycje były ciekawe i zapewne jeszcze do nich sięgnę.

Literę Z przećwiczyliśmy na ZNAKACH DROGOWYCH. Oliwier sam czasem pytał o napotykane znaki, więc wykorzystałam to jego zainteresowanie. Udało mi się nawet wpleść w to zygzaka :)Zaczęliśmy od wydzieranki z dużą literą Z w zielonym kolorze w roli głównej.Następnie przystąpiliśmy do pisania i rysowania :)Chwile później przeszliśmy już do zadań ze znakami. Pierwszym było kolorowanie według wzoru i odnalezienie właściwego znaku na drugiej kartce z wieloma znakami.
Kolejnym etapem naszych zabaw ze znakami było wyszukiwanie wszystkich znaków podczas każdego spaceru. Po dwóch dniach przystąpiliśmy znowu do działań przy stole. Najpierw była powtórka z litery Z. Było to niezbędne bo dalej Oli miał wypełniać napisy w brakujące litery.


I znowu znaki :) Tym razem łączenie punktów i wskazanie powstałych znaków  Jak jesteście ciekawi dalszych zadań... zapraszam jutro. Musze przygotować zdjęcia.
Chętni pobawić się naszymi materiałami,będą mogli je pobrać.

Domyślacie się jaka będzie kolejna litera po Z  ??
3 komentarze :

 1. Rewelacja! Uwielbiam Twoje pomysly!
  PS. Ile Twoj synek ma lat jesli moge spytac? Moja 2.5 letnia corcia jakos nie kwapi sie to pisania, ale to moze za wczesnia - na razie sobie "maze" kredkami ;) Dzieki - Dorota
  Ps2. Na pewno materialy do pobrania sie przydadza - nie moge sie doczekac...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Cieszę się, że to co robimy przydaje się innym.
   Oliwier w czerwcu skończy 4 lata
   pozdrawiam

   Usuń
 2. Agnieszko, ja też czekam na możliwość pobrania. U nas na galerii na razie literka A wisi ;)

  Myślę, że następna będzie "b".

  OdpowiedzUsuń

shareThis