.

1 2 3

czwartek, 24 maja 2012

Twardy orzech do zgryzienia - Renata Piątkowska

napisane przez Agnieszka o godzinie 08:20 Podziel się swoją opinią

Dziś kolejna bardzo ciekawa książka dla dzieci w wieku przedszkolnym czyli "TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA" Renaty Piątkowskiej.


Autorka jest już nam znana i lubiana zarówno przeze mnie jak i mojego małego molika książkowego, dlatego bardzo chętnie sięgnęliśmy po tę książkę.
Znajduje się w niej dziesięć opowiadań. Bohaterami są dzieci w wieku przedszkolnym a historyjki opowiadają o rzeczach bliskim przedszkolakom. Dzięki przygodzie Amelki, Oliwier dowiedział się co należy zrobić i do kogo się zwrócić, gdyby się zgubił. Wie też już, że szczepionka wcale nie jest taka straszna jam się może wydawać. Malwinka i Mateusz, podsuwają świetny pomysł na nudę gdy nie ma prądu i nie da się oglądać bajki na dobranoc  a Remigiusz uczy się, że każde imię ma swoje znaczenie. Jest też opowiadanie o małym Adasiu, który został wielkim bohaterem i o Julce, której sztuka pomaga wyładować złość a także inne mądre opowiadania, które mój przedszkolak bardzo polubił.

Zabawne i mądre opowiadania napisane są prostym i zrozumiałym dla przedszkolaków  językiem. Wzbogacone ilustracjami Artura Nowickiego stanową pięknie wydaną książkę.Jako mam,a najbardziej doceniam przesłania, jakie płyną z opowiadań. Lubię czytać synkowi mądre książki, a ta zapewne do takich należy i za to daję 5/5.

Wydawnictwo DEBIT
Format: 175 x 250
Liczba stron: 56
oprawa twarda, foliowana
Cena (TU) : 19,40zł

Polecam serdecznie

0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis