.

1 2 3

środa, 23 maja 2012

Pies w Krainie Wędrującej Nocy - Joanna Klara Teske

napisane przez Agnieszka o godzinie 08:23 Podziel się swoją opinią

Jakiś czas temu pisałam o książce "Wschód i zachód słonia" Joanny Klary Teske. Gdy przeczytaliśmy ją z Oliwierem po raz pierwszy, zagościła na długo nie tylko jako lektura do poduszki Oliwiera, ale przede wszystkim w moim sercu.
Sięgając po książkę " PIES W KRAINIE WĘDRUJĄCEJ NOCY", kolejną pozycję tej samej autorki, miałam bardzo duże oczekiwania. Nie zawiodłam się. Oczarowała nie tylko mnie ale i synka.


Przyznam się, że gdy po raz pierwszy  zabraliśmy za lekturę, Oliwier zasnął po 15 minutach. Nie przerwałam jednak czytania. Opowieść o podróży Królewicza, Królewny i gadającego psa do Krainy Wędrującej Nocy, w poszukiwaniu zapachu fiołków, pochłonęła mnie bez reszty.
Wyruszyli w tę podróż za radą czarownicy, bo tylko aromat kwiatów z tej krainy mógł pomóc Królewnie odzyskać uśmiech. Ale czy wyprawa mogła skończyć się powodzeniem skoro nie mieli jabłka, które kazała zabrać czarownica, a  którego nie miała ?

Opowieść uczy, że nie wszystkie rozwiązania są oczywiste i podane na tacy. Pokazuje, że to poszukiwanie jest ważniejsze a nie samo odnalezienie.
W rolę przewodnika wciela się pies, który umie mówić. To on wskazał  Królewiczowi i Królewnie drogę do magicznej krainy. Opowiada mądrą bajkę, która pomaga Królewnie zrozumieć intencje czarownicy a Królewicza ostrzega by nie podejmował wyzwań, którym nie będzie w stanie sprostać.

Autorka ma prawdziwy dar kreowania światów, do których czytelnik nieświadomie przenika.

Uzupełnieniem historii opowiedzianej w książce są oryginalne ilustracje wykonane przez Weronikę Teske.Od pierwszego razu, gdy sięgnęliśmy po tą książkę, minęło już sporo czasu. Teraz Oliwier zna fragmenty na pamięć. Najbardziej lubi  tekst piosenki, którą śpiewała Królewna. Graliśmy ją nawet na pianinie, bo w środku są również nuty. TU możecie posłuchać utworu.


Może synek jest jeszcze za mały by zrozumieć całość przesłania zawartego w opowieści. Dla niego to po prostu piękna bajka i jedna z ulubionych książek. Ja jednak bardzo się cieszę, że w ten sposób przekazuję mu ważne życiowe wartości.

Polecam serdecznie i daję 5/5.

Autor: Joanna Klara Teske
Autor ilustracji: Weronika Teske
Wydawnictwo: MIMOCHODEM
Format: 19 x 18 cm
Liczba stron: 60
oprawa miękkaJeśli nie wiecie jeszcze co kupić maluchowi na Dzień Dziecka, to ta książka będzie zapewne świetną inwestycją.


A już teraz możecie wygrać książkę w konkursie. Szczegóły znajdziecie w pierwszym numerze MAGAZYNU URWISKOWO :)


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis