.

1 2 3

piątek, 25 maja 2012

Kapitan Nauka - SuperQuiz - POLSKA

napisane przez Agnieszka o godzinie 14:26 6 Komentarzy

Jakiś czas temu wydawnictwo EDGARD zaproponowało nam przetestowanie nowości wydawniczej  "KAPITAN NAUKA - SUPER QUIZ".

W nasze ręce trafiła część o POLSCE choć dostępne są również "świat", "zwierzęta" i piłka nożna".


Oliwier bardzo interesuje się geografią. Uwielbia przeglądać mapy i atlasy i sporo już wie jak na swoje niecałe cztery lata. Gdy w jego ręce trafił  SUPER QUIZ , radości nie było końca.

Znalazł tam rzeczy, które już znał oraz całą masę nowych informacji, które zgłębiał z zapałem i przejęciem.Nie jest to typowa książeczka. To raczej zbiór kart na dużej sprężynie. Na jednej stronie znajdują się informacje na temat jakiegoś zagadnienia a na odwrocie jest kilka pytań. Tematyka oczywiście dotyczy Polski. Są tam informacje o zwierzętach występujących w Polsce, regiony polskie, największe miasta, style architektoniczne, najważniejsze wydarzenia historyczne dla naszego kraju od chrztu Polski począwszy aż po wolne wybory a także informacje na temat kilku najbardziej znanych i wybitnych Polaków.
Przykładowe strony możecie obejrzeć TU.

 Bardzo ciekawa szata graficzna sprawia, że chce się sięgać po QUIZ i po wiedzę zarazem :)Świetna propozycja na zbliżające się wakacje, czyli wspaniały czas na podróże małe i duże. Już nawet teraz piękna pogoda w weekendy sprawia, że chce się gdzieś pojechać.
Dla dzieci takie wycieczki w ciekawe miejsca to wspaniała okazja nie tylko do zabawy i zwiedzania  ale przede wszystkim do zdobywania wiedzy.

KAPITAN NAUKA, zmieści się do każdej torby, plecaka czy nawet kieszeni, by towarzyszyć nam w podróżach po Polsce.

Jest ro również dobry narzędzie bo zaszczepić w dziecku ciekawość świata, poznawania i podróżowania , nie tylko palcem po mapie czy głębiach internetu.

wydawnictwo: Edgard
ilość stron: 112
format: 8x14,5 cm
cena(TU): 24,90 zł

Zarówno synkowi jak i mamie nowość bardzo przypadła do gustu, tak więc i Wam z czystym sumieniem mogę polecić i daję 5/5.


6 komentarzy :

 1. W tej książce jest tyle błędów, że aż oczy bolą! Nawet zdjęcie Warszawy jest odwrócone! A wasza ocena 5/5 :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że są błędy jednak ja geografem nie jestem i ich nie zauważyłam. Stąd taka ocena , której nie zmienię bo nadal często syn do niej wraca i chętnie z niej korzystamy. W opracowaniu materiału o literze P na pewno też się nią posłużymy.

   Usuń
  2. Spróbuję jednak odnaleźć owe błędy ;P
   Zobaczymy czy mi się uda :D

   Usuń
  3. Naprawdę dużo nie trzeba szukać: "Syrenka, której pomnik możecie zobaczyć nad brzegiem Wisły u wylotu ulicy Tamka". A Syrenka od 2000 roku jest na Starym Mieście.

   Usuń
 2. Na Starym Mieście jest inna Syrenka a nad Wisłą inna http://fotowarszawa.blox.pl/resource/syrenka_most1.JPG

  Czy są tam jakieś prawdziwe błędy bo zastanawiam się nad zakupem tych quizów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze powiedziawszy ja nie znalazłam prawdziwych błędów. Polecam!

   Usuń

shareThis