.

1 2 3

poniedziałek, 28 maja 2012

Gry i zabawy dla dzieci od 1 miesiąca do 3 roku życia.

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:10 Podziel się swoją opinią

Gdzie szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi?
Ja mam dwa główne źródła inspiracji. Pierwsze to oczywiście internet a drugi... książki.
Całkiem niedawno zagościła w naszym domu nowa pozycja autorstwa Małgorzaty Cieślak "GRY I ZABAWY DLA DZIECI od 1 miesiąca do 3 roku życia"


I choć Oliwier ma już prawie 4 lata to wielokrotnie już sięgałam do książki, by zaczerpnąć inspiracji bo zgodzić się nie mogę, że to zabawy tylko do 3 roku życia :)

Książka podzielona jest na rozdziały według wieku. W pierwszym roku życia zabawy są rozpisane miesiącami  i podzielone na ruchowe i dydaktyczne.
Kolejne lata maja więcej kategorii bo i maluch więcej już umie. Są zatem dodatkowo zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, z wykorzystaniem różnych przedmiotów i inne.
Oprócz podziału na wiek, znajdziemy w książce również rozdziały o zabawach dla chorych dzieci, nad morzem, w lesie, na łące  podczas jazdy samochodem i w wannie.  Czyli wszędzie tam gdzie można się bawić.

W książce nie ma wielu ilustracji ale za to są bardzo rzeczowe i zrozumiałe opisy.


Jeśli wydaje się Wam, że z kilkumiesięcznym dzieckiem nie można się bawić, powinniście sięgnąć po tę książkę. Takie maluchy bawią się trochę inaczej niż "starszaki" ale to właśnie jest ich rozrywka i nauka w jednym. Małgorzata Cieślak prezentuje całą gamę zabaw dla najmłodszych.

Wiele z pomysłów było mi już wcześniej znane choćby z własnego dzieciństwa czy innych źródeł, ale tu, spisane w jednym miejscu, są prawdziwą kopalnią. Odświeżają moje szare komórki, gdy wydaje mi się, że nic w danej chwili nie uda mi się już wymyślić.
Serdecznie polecam wszystkim rodzicom i daję 5/5.


Wydawnictwo REPLIKA
rok wydania: 2007
oprawa: miękka klejona
il. stron: 200
wymiar: 150/215
cena (TU) : 25,90 zł

0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis