.

1 2 3

poniedziałek, 14 maja 2012

BLOG TYGODNIA - Pod numerem czwartym...

napisane przez Agnieszka o godzinie 14:15 3 Komentarze

Dziś mamy przyjemność wyróżnić kolejny bardzo ciekawy blog.
Tym razem BLOGIEM TYGODNIA zostaje blog POD NUMEREM CZWARTYM ...Jest to połączenie bloga kulinarnego , handmadeowego, rodzinnego i o kreatywnym spędzaniu czasu z dziećmi.Szeroki wachlarz talentów autorki bloga sprawia, że z wielką przyjemnością wchodzimy w jej świat. Ma się ochotę wypróbować przepyszne przepisy na różne słodkości, chwycić za iglę i nitkę czy też zatopić ręce w masie solnej oraz bawić się i tworzyć z dziećmi.

A oto krótki przekrój wspaniałości znaleziony POD NUMEREM CZWARTYM...

Muffinki czekoladowe z rabarbarem
Muffinki z truskawkami i kruszonką
Muffinki czekoladowo-orzechowe
Julek, zaginiony brat Kajtka
Kajtek, bezręki pogromca koszmarów
Projekt miara!
O motylach, czyli jak zaradzić nudzie!
Masosolne szaleństwa
Nabieramy koloru!

TO tylko kilka przykładów. Biorąc pod uwagę, że blog jest całkiem młody, zapowiada się rewelacyjnie :D Autorka bloga, Wiola, udzieliła nam odpowiedzi na kila naszych pytań. Znajdziecie je poniżej.


Urwiskowe Mamy : Blog POD NUMEREM CZWARTYM nie jest Twoim pierwszym blogiem. Jak i kiedy zaczęła się Twoja przygoda w blogowym świecie?

Wiola : Tak na poważnie, przygoda z blogowaniem zaczęła się około roku 2009. Wtedy to postanowiłam otworzyć bloga kulinarnego nazwanego „W mojej kuchni”. W ten sposób starałam się spisywać przeróżne przepisy, jednocześnie traktując, blog jako poradnik dla być może innej młodej Pani domu. Nie była to profesjonalna praca, po porstu w wolnej chwili siadałam i pisałam.

Urwiskowe Mamy : Na blogu znajduje się sporo przepisów. Co najbardziej lubisz robić w kuchni?

Wiola : Jak napisałam w zakładce zatytułowanej „o mnie” wariactwa w kuchni mnie odprężają.
Lubię gotować, kosztować moje potrawy, szukać lepszego smaku – udoskonalać. Największą przyjemność jednak, sprawia mi pieczenie muffinek, to szybkie, proste i w zasadzie niezawodne małe, co nieco dla każdego. Idealne by podać ją do kawy z przyjaciółką, czy popołudniowej herbaty z mężem.

Urwiskowe Mamy : Widać, na blogu, że masz również wiele innych pasji, które z nich sprawiają Ci najwięcej satysfakcji?

Wiola : To trudne pytanie. Swojego czasu wiele malowałam, może kiedyś skuszę się i opublikuję na blogu bajeczkę, jaką zrobiłam dla syna, by pomóc mu w usprawnianiu wymowy…
W każdym razie wiele rzeczy mnie pasjonuje, od lepienia w masie solnej, modelinie, glinie po pisanie, czytanie (jestem wielkim miłośnikiem czytania i kolekcjonowania książek)
Ostatnio zainteresowałam się także szyciem, aczkolwiek, jako zupełny laik kieruję się tylko „instynktem” i korzystam z ubogich narzędzi, jakimi są w moim wypadku igła i nitka :)
Generalnie wszystkie moje tzw. pasje łącze z wychowaniem dzieci, lepienie w masie solnej zaczęło się od dzieci a teraz te skromne próby szycia również.
Maskotki dla chłopców pozostawiają wiele do życzenia, ale proszę mi wierzyć, żadną z zabawek nie bawią się tak jak Kajtkiem i Julkiem!
Reasumując, wszystko, co uszczęśliwia mnie i moją rodzinę jest dla mnie pasjonujące.

Urwiskowe Mamy : Co najbardziej lubisz w blogowym świecie?

Wiola : Lubię odkrywanie innych blogów i historii ludzi, którzy je prowadzą.
Lubię zawierane dzięki nim znajomości i przenoszenie ich niejednokrotnie na realny świat.
Podziwiam autorów za pasję… pasję pisania i tworzenia. Za próby stworzenia w tym naszym trudnym świecie własnej alternatywnej i „kolorowej” rzeczywistości, czy to dla siebie, czy dla rodziny - dzieci.
Jeżeli już wspomniałam o dzieciach, jestem zdania, że jeżeli ty się uśmiechasz i jesteś szczęśliwa to i twoje maluchy takie będą.
Póki można dajmy im jak najwięcej radości, zarażajmy ich optymizmem, niech później sieją go dalej może coś kiedyś z tego wyjdzie… trzeba wierzyć!
Podobno świata się nie zmieni, a co mi tam, może i nie, ale jeżeli ja zasieje niewielkie optymistyczne ziarnko i ty zrobisz to samo? Kto wie czy nam się nie uda! 
Jak widać pasji mam wiele... :)

 Życzymy ciągłego rozwijania dotychczasowych pasji i odkrywania nowych a także wielu czytelników bloga.

3 komentarze :

  1. Bardzo dzięuję za wyróżnienie mojego bloga :D Ponieważ to całkiem młody twór, tym bardziej się cieszę - pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

shareThis