.

1 2 3

czwartek, 19 kwietnia 2012

RODZICIELSTWO PRZEZ ZABAWĘ - Lawrence J. Cohen

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:56 3 Komentarze

Czy bawicie się ze swoimi dziećmi ?
Takie pytanie zadałam dziś Wam rano na facebooku i wszystkie głosy jakie padły do tej pory brzmiały że TAK. Tylko Wam pogratulować, ale z własnego doświadczenia wiem, że to wcale nie taki częsty pogląd. Wiele razy spotykałam się z ludźmi, którzy nie mają czasu na zabawy z dziećmi ( lub tak tłumaczą ). Niektórzy nie lubią się bawić, inni nie umieją a jeszcze inni uważają, że dzieci powinny bawić się same.
Nie wszyscy pewnie wiedzą, że zabawa może być nie tylko miłym spędzeniem czasu z dzieckiem ale przede wszystkim metodą wychowawczą
O tym jaki  wpływ ma zabawa na relacje pomiędzy dzieckiem a rodzicem, mówi właśnie książka "RODZICIELSTWO PRZEZ ZABAWĘ" wydaną przez wydawnictwo mamania.


Książka tłumaczy jak ważna jest zabawa w życiu dziecka. W końcu dzieci większość czasu na nią poświęcają. Dla maluchów zabawa jest jak praca czy nauka dla nas dorosłych. W zabawie uczą się świata, poznają siebie i własne możliwości.
Zabawa z dzieckiem jest świetną drogą by wkroczyć do jego świata. Dziecko w zabawie chętniej podzieli się swoimi troskami niż podczas "poważnej rozmowy".
Oczywiście jest to również wspaniała nauka a także może być formą terapii dla dzieci z problemami. Może pomóc oswoić lęki, zwalczyć nieśmiałość, zbudować poczucie własnej wartości a przede wszystkim sprawi, że relacje między dzieckiem a rodzicem będą bardzo dobre.


Po co krzyczeć na dziecko, które nie chce się ubierać?
Dlaczego złościc się na rodzeństwo, które wiecznie się kłoci?
Po co wściekać się na malucha jeśli robi coś czego mu nie wolno?
Dlaczego irytować się na dziecko które jest agresywne?
 
Stosując zabawę jako metodę wychowawczą, możemy nie tylko pozbyć się tych problemów ale również dobrze się przy tym bawić.

No tak... ale jak się bawić ? Nie każdy to potrafi. To co jednym przychodzi naturalnie, inni muszą się tego uczyć, ale jedni i drudzy docenią zalety zabawy i zrozumieją jej głęboki sens po przeczytaniu książki "Rodzicielstwo przez zabawę". Znajdziecie w niej również całą masę przykładów jak to robić.


Oprawa miękka ze skrzydełkami, 
348 stron.
Wydawnictwo : mamania
Cena :  39,90zł

Polecam serdecznie i daję zdecydowanie 5/5 punktów.3 komentarze :

 1. Ja jakoś nie bardzo umiem bawić się z córką poza tym nie sprawia mi to przyjemności. Ona wiecznie się mnie nie słucha, chodzi i jęczy. Jak tu się bawić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz to zmienić to świetnym początkiem będzie przeczytanie właśnie "Rodzicielstwa przez zabawę"
   Szczerze polecam

   Usuń
 2. Uważam ,że taka książka to świetna sprawa i na pewno ją kupimy :))))

  OdpowiedzUsuń

shareThis