.

1 2 3

czwartek, 12 kwietnia 2012

O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów - Elżbieta Zubrzycka

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:24 1 Komentarz

Oliwierek uwielbia książeczki o zwierzętach, dlatego gdy poznał zajączka Filipa, od razu go pokochał.


 "O ZAJĄCZKU FILIPIE, KTÓRY ZE STRACHU DOKONAŁ WIELKICH CZYNÓW" autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej, to książka o charakterze terapeutycznym.

Opowiada o dorastaniu, inności, sile charakteru, strachu, odwadze, przyjaźni, przełamywaniu własnych słabości i lęków, dokonywaniu trudnych wyborów czyli o wszystkim z czym przyjdzie się zmierzyć naszym dzieciom gdy będą wkraczały w życie w społeczności.

Główny bohater, rodzi się jako najmniejszy i najsłabszy z rodzeństwa. Nie potrafi skakać jak inne zajączki, nie chce opuszczać nawet swojej norki. Często jest tez źródłem drwin rodzeństwa, które wyśmiewa jego inność i słabość.
Jednak zajączek ma mądrych rodziców. Wyjaśniają mu świat i zachęcają by ostrożnie poznawał go a także tłumaczą jak ważne jest by ćwiczyć i nie poddawać się.

Losy Filipa odmieniają się, gdy ratuje z opresji, równie słabego jak on, łabędzia. Zajączek uczy się co to jest prawdziwa przyjaźń. Filip i Pusia wspierają się i ćwiczą razem.

Jakie efekty przyniosły ćwiczenia i ich przyjaźń, musicie doczytać sami.

Książka ta wyróżnia się nie tylko swoją treścią ale i szatą graficzną.
Bardzo oryginalne ilustracje autorstwa Klary Wicenty, wkomponowane w fotografie działają relaksująco i wyciszająco.  Dlatego książka ta idealnie nadaje się do czytania przed snem.
Przyznam się też, że dla mnie jako mamy, ta książka też miała charakter terapeutyczny. Oliwier jest dla mnie właśnie jak ten zajączek Filip. Jako wcześniak , zawsze mniejszy , słabszy i wyróżniający się na tle rówieśników. Bardzo chciałabym by w swoim życiu wykazał się taką mądrością i odwagą jak bohater książki.

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
liczba stron: 102
format książki: 210x210 mm
cena (TU): 22,40 zł

Pozlecam serdecznie.


1 komentarz :

  1. Mieliśmy tę książkę z biblioteki. Chciałabym, żeby moja córka ją polubiła. Ale niestety nie udało się. Wolała co innego.

    OdpowiedzUsuń

shareThis