.

1 2 3

piątek, 27 kwietnia 2012

Nauka pisania na komputerze

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:27 6 Komentarzy

W dzisiejszych czasach raczej mówi się by zachęcać dzieci by odchodziły od komputera. Też podzielam ten pogląd bo co za dużo to nie zdrowo. Jednak komputer odpowiednio "dozowany" i pod kontrolą jest świetnym narzędziem do nauki przez zabawę.

Oliwier już od dawna czyta. Teraz ćwiczymy pisanie. Jedyne co stoi na przeszkodzie by to robił to mało sprawna ręka. Ćwiczymy ją, ćwiczymy a tymczasem... by synek poczuł że pisanie to świetna sprawa, pozwoliłam mu pisać na komputerze.


Radość wielka bo wreszcie oprócz odczytywania słów Oliwier stał się ich sprawcą. I tak jak odręcznie napisze tylko jakieś krótkie słowo, tak przy pomocy komputera mógł poszaleć.
To był pierwszy raz gdy Oliwier pisał na klawiaturze, więc musiał szukać literek. Teraz idzie mu o niebo lepiej. Wystarczyło kilka dni poćwiczyć.

Wasze dzieci dużo czasu spędzają przy komputerze ?? Do czego najchętniej używają  z  tego sprzętu?

6 komentarzy :

 1. O rany, zdolniacha z Oliwiera:)

  Franek (prawie 3 lata) najchętniej używałby komputera żeby powyrywać z niego klawisze, starsza latorośl (Natalia, 12 lat), to już inna bajka. Średnio, myślę, ze spędza ok 40 min dziennie przed kompem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oliwier jak był młodszy miał to samo :) też próbował wyrywać klawisze :)

   Usuń
 2. No nie żartuj. Czytać potrafi już od dawna i pisze sam. Kurcze to ile on ma lat? Jakieś nad-zdolne dziecko masz. Za moich czasów dzieci uczyły się czytać i pisać w zerówce czy też w szkole, a nie w wieku 3? 4? lat...
  Tylko pogratulować, mały geniusz :)

  ~Nina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, Oliwierowi nauka czytania przyszła zdumiewająco łatwo. Zaczął gdy miał 2,5 roku i nie dlatego, że ja chciałam ale on sam się interesował literami i napisami. Idąc do przedszkola w wieki 3 lata i 2 miesiące, czytał prawie płynnie wszystkie wyrazy( ze wszystkimi polskimi znakami). Teraz często czyta sobie sam jeśli książka ma trochę większe litery. Do czytania i matematyki faktycznie ma wyjątkowy talent.

   Usuń
 3. Tomek pisze na klawiaturze jak sie mu podyktuje, a sam tylko niektóre wyrazy, ale komputer obsługuje bezbłędnie (google, grafika, paint, sam wyszukuje /wpisuje ciufcię, lulka i inne portale z grami, sam uruchamia gry i gra, potrafi wyłączyć i zna znaczenie klawiszy) na początku z wieeeeeelką obawą dopuszczałam go do komputera (miał 3 lata)i wtedy też siedziałby przy nim całymi dniami gdyby mu nie zakazać... ale po pewnym czasie fascynacji poprostu przeszło! teraz (3,5) sporadycznie uruchamia laptopa i wyszukuje np. piosenki, bajki czy gra w gry, Poprostu takie czasy nastały, ubolewam tylko nad tym, że równie sprawnie nie trzyma długopisu, nie umiem go przekonać!!! ale komputer pozwala mu opanowac sztukę czytania, jeszcze nie czyta , na razie trochę zgaduje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawa dla Tomka ! Oliwierowi muszę wszystko włączyć. U nas z trzymaniem długopisu też muszę się nakombinować , choć małe kroczki do przodu są :)

   Usuń

shareThis