.

1 2 3

wtorek, 17 kwietnia 2012

Która godzina, pyta rodzina ... czyli kilka słów o nauce zegara.

napisane przez Agnieszka o godzinie 22:35

Kiedy zacząć uczyć dziecko korzystać z zegara ?
Uważam, że najlepszym momentem będzie gdy maluch zacznie się nim interesować. U nas właśnie nastał taki czas.
Oliwier dość szybko zrozumiał, że mała wskazówka wskazuje godziny. Umiał podać jaki jest czas o pełnych godzinach gdy duża wskazówka była na 12 a mała wskazywała daną  godzinę. Problem pojawił się gdy do nazw wkradła się godzina TRZYNASTA, CZTERNASTA ... itd. Problemem także były minuty. Na naszych domowych zegarach są tylko zaznaczone kreseczki co pięć i to bez cyferek.
Oliwier wciąż drążył temat i dopytywał się, która godzina na przykład o 7:48.

Wzięłam więc sprawy we własne ręce i przygotowałam mu ZEGAR DO NAUKI.

Duże kółka to używane na zegarach wskazówkowych godziny. Mniejsze, obok, godziny od 13 do 24. Dodatkowo podzieliłam je na dwa koloru. te w żółtych kółkach to dzień a niebieskie noc. Wiadomo, że godzina 19.00 to może nie jest jeszcze noc, ale to już wieczór i pora powoli szykować się do snu. Oliwier wstaje o 7.00, tak więc u nas o tej godzinie zaczyna się dzień :D

Zewnętrzny, zielony pierścień to oczywiście minuty.Do tego wskazówki. Mała dotyka kółek z godzinami, a duża pierścienia z minutami.

Całość spięta pinezką i przymocowana do korkowej podkładki.

Pomoc okazała się trafiona w 10. Oliwerowi wystarczyło raz wytłumaczyć jak działa zegar, zrobić kilka przykładów a potem już sam ustawiał godziny o które go poprosiłam.


Pozdrawiam

Ponieważ bardzo dużo osób prosiło o udostępnienie zegara, wrzucam go do mojego sklepiku. Możecie go mieć za jedyne 5zł -> KLIK <-

shareThis