.

1 2 3

wtorek, 10 kwietnia 2012

BLOG TYGODNIA - PAPIEROS JEST FE

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:19 2 Komentarze

Ponieważ były Święta , Blog Tygodnia pojawia się we wtorek.
Tym razem wyróżniony zostaje całkiem "świeży" blog PAPIEROS JEST FE.


Autorka bloga, igiełka, podjęła walkę o swoje zdrowie i zdrowszy tryb życia. Przedstawia na blogu historię swojego palenie a przede wszystkim drogę jaką kroczy już bez nikotyny. Pisze, jak trudna jest walka z nałogiem. Umieszcza  również zdjęcia skutków jakie powoduje palenie.
Na pewno potrzebuje również wsparcia nas, czytelników :)

Igiełka prowadzi również inne blogi, które również zasługują na wyróżnienie i na pewno jeszcze o nich przeczytacie na łamach Urwiskowa. 

Autorka bloga odpowiedziała na kilka naszych pytań.
Zapraszamy więc na mały wywiad :)


Urwiskowe Mamy: Od jak dawna jest Pani obecna w blogowym świecie i skąd wziął się pomysł na taki blog?
igiełka : Pierwszego bloga - igiełkową założyłam we wrześniu, był to blog o robótkach ręcznych, ale także o moim życiu. Ponieważ nie wiedziałam czy moich czytelników interesują tematy przeze mnie poruszane, postanowiłam podzielić blogi tematycznie i tak igiełkowa została od robótek ręcznych, papieros- od tematów zdrowotnych, a bliźniaki od kłopotów wychowawczych

Urwiskowe Mamy: Czy próbowała Pani wcześniej rzucić palenie? 
igiełka : Tak opisuję to na blogu w poście- historia mojego palenia,jednak bez powodzenia jak widać. Tym razem uznałam, że jeśli chcę osiągnąć sukces muszę wybrać walkę na wszystkich frontach, czyli wykorzystać wszelkie dostępne środki, także i wsparcie czytelników.

Urwiskowe Mamy: Co skłoniło Panią do podjęcia takiej walki?
igiełka : Od dawna myślałam o zdrowszym życiu, które powinnam prowadzić, ale na które nigdy jakoś nie mogłam znaleźć czasu. Pomyślałam że kiedy spiszę moje cele i opracuję plan będzie mi łatwiej zająć się tym wszystkim nawet pomimo braku czasu. Papieros jest blogiem, który rozpoczyna się rzuceniem palenia, ale w planach mam jeszcze zrzucenie ok. 10 kg które jakoś tak dziwnie przyplątały się do mnie ostatnio, przejście na weganizm no i kto tam wie co jeszcze przyjdzie mi na myśl. może nawet zacznę uprawiać jogę, aerobik czy inny jogging.

Urwiskowe Mamy: Czy prowadzenie bloga „papieros jest fe” pomaga Pani w walce z nałogiem?
igiełka :Tak, prowadzenie zapisków i świadomość, że ktoś je czyta bardzo mi pomaga, bo nie chciałabym zawieść czytelników, wykazać się brakiem silnej woli czy też konsekwencji, poza tym samo spisanie celów i planu także motywuje. fajnie też jest być po tej drugiej stronie papierosa i nawoływać do zerwania z nałogiem inne osoby .


Urwiskowe Mamy zdecydowanie popierają  walkę z nałogami. Jesteśmy razem z igiełką. Życzymy wytrwałości zarówno w blogowaniu jak i w życiu wolnym od nikotyny.


 

2 komentarze :

  1. serdecznie dziękuję za to wyróżnienie i chociaż dzisiaj blogger mi zastrajkował (nie widać wcześniejszych postów, można je tylko zobaczyć klikając w archiwum) to zapraszam serdecznie do siebie, wszystkich którzy walczą z nałogami, także tymi słodkimi. pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

shareThis