.

1 2 3

poniedziałek, 16 kwietnia 2012

BLOG TYGODNIA - fashion me malaysian

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:09 5 Komentarzy

W tym tygodniu nasze wyróżnienie wędruje do Agnieszki prowadzącej blog z drugiego końca świata, FASHION ME MALAYSIAN.


Wiecie gdzie leży Malezja ?
Jak wygląda życie w tym egzotycznym kraju ?
Tego wszystkiego i wiele innych rzeczy możecie dowiedzieć się z bloga Polki mieszkającej tam już od kilku lat.
Blog urzeka zarówno bardzo wyczerpującymi opisami życia pod malezyjskim niebem, jak również prześlicznymi fotografiami.

Możecie między innymi przeczytać i zobaczyć jak wygląda Niedziela Palmowa w Malezji....


... jak wygląda święto Holi...


... jak wyglądają śluby, czy uroczystość na przyjęcie nowo narodzonego dziecka....


.. jak wygląda malezyjska wieś  i przyroda ...
... przeróżne święta ...


Agnieszka opisuje również różnice kulturowe i przeróżne ciekawostki.
Czy wiedzieliście na przykład jak usypia się tam dzieci do 6-7 roku życia ??Wszystkie powyższe zdjęcia pochodzą właśnie z bloga FASHION ME MALASYIAN. Tam też znajdziecie ich wiele, wiele więcej.


Malezja wyróżnia się  również strojami. Autorka przybliża nam modę batikową która urzeka swoją egzotyką i kolorami.


Jeśli stroje te Wam się spodobają, możecie również zamówić sobie u Agnieszki przepiękne stroje gdyż autorka rozwija swój (jak go nazywa) biznesik.

Oprócz malowniczych widoków, przepięknych strojów, egzotycznych zwyczajów znajdziecie na blogu również historię Józia, młodszego syna Agnieszki. Jest ona mamą dwóch wspaniałych urwisków a Józio jest dzieckiem wyjątkowym.Agnieszka odpowiedziała nam też na kilka pytań, które poniżej publikujemy:


Urwiskowe Mamy:  Jak to się stało, że Twoje losy powiodły Cię do Malezji?

Agnieszka - fashion me malaysian : Historia mojej emigracji jest dość długa i skomplikowana ale tez bardzo ciekawa.W takim wielkim skrócie: zanim trafiam do Malezji, przez 4 lata mieszkałam w Libii.Tam poznałam swojego męża i tam na świat przyszedł nasz pierwszy syn. Rodzina meza już wiele lat temu wyemigrowała do Malezji i to oni namówili nas najpierw na przyjazd turystyczny a później na zamieszkanie w tym pięknym kraju.W tym roku minął mój 5 rok pobytu tutaj.Urwiskowe Mamy: Wiadomo, że życie na obczyźnie bywa trudne, ale co dla Ciebie jest najtrudniejsze w życiu tak daleko od ojczyzny?

Agnieszka - fashion me malaysian : Tesknota za rodzina, za polskim lasem i górami, za maminymi pierogami ruskimi, żurkiem i ciastem z rabarbaru-haha . Polska pachnie, o każdej porze roku inaczej i często właśnie za tymi zapachami tęsknie: zapachem skoszonej trawy,zapachem bzu czy jaśminu.Urwiskowe Mamy: A co podoba Ci się najbardziej w malezyjskim życiu?

Agnieszka - fashion me malaysian : Malezja jest bardzo atrakcyjnym krajem pod względem turystycznym. Podoba  mi się,ze ludzie różnych ras,kultur i religii potrafią żyć razem w harmonii i pokoju. Całoroczne słońce bliska odległość do bajecznych wysp i morza czy taki basen w kondominium sprawiają ,ze człowiek czuje się na wiecznych wakacjach:)


Urwiskowe Mamy: Od jak dawna jesteś w blogowym świecie ?

Agnieszka - fashion me malaysian : około 8 miesięcy czyli dość nie długo. Początki miałam oporne,ciężko mi było pisać o swoich osobistych sprawach dlatego pierwsze posty sprawiają warzenie encyklopedycznych-haha. Blog się wciąż rozwija i ja razem z nim:)


Urwiskowe Mamy: Co w prowadzeniu bloga sprawia Ci największą satysfakcję?

Agnieszka - fashion me malaysian : Bardzo lubię fotografować otaczający swiat, jestem totalnym amatorem w tym  ale sprawia mi to wielka  przyjemność, ze mogę podzielić się swoimi zdjęciami z czytelnikami.
Życzymy Agnieszce wytrwałości w blogowaniu, byśmy razem z nią mogli poznawać przepiękną Malezję a także by iznesik stał się biznesem na szeroką skalę. A przede wszystkim życzymy całej rodzinie z Józiem na czele dużo , dużo zdrowia.


5 komentarzy :

 1. Coś dla mnie :D Szukam właśnie takich blogów zagranicznych prowadzonych przez Polaków :) Rewelacja !!

  OdpowiedzUsuń
 2. już jestem obserwatorką :) bardzo ciekawy blog! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje bardzo za wyroznienie:) To wielka radosc dla mnie i motywacja do pisania:) Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelnikow URWISKOWA!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry wybór :) Mój ulubiony malezyjski blog pisany z ogromną delikatnością i taktem.

  OdpowiedzUsuń

shareThis