.

1 2 3

niedziela, 22 kwietnia 2012

Bajki dobrodziejki - Edyta Grabowska-Gwardiak

napisane przez Urwiskowo o godzinie 23:16 2 Komentarze

"BAJKI DOBRODZIEJKI autorstwa Edyty Grabowskiej-Gwardiak  to kolejna książka, o której chciałabym Wam napisać. Jest to jedna z tych mądrych książek, po którą zapewne warto sięgnąć.


Nie jest to książka jak wiele innych. Bajki bawią ale i uczą w sposób bliski dziecku. Wśród opowiadań znajdziecie te o zwierzętach jak również  historię parasola, filiżanki czy nawet bajkę o niczym. To współczesne bajki dla dzieci i choć bohaterami są  między innymi, królowie, królewny i książęta to w królewskiej kuchni znajdą się nowoczesne sprzęty, duszek robi karierę filmową a  nieśmiałemu smokowi wróżka pomaga zorganizować kampanię reklamową. Możecie się także dowiedzieć, co mogą zrobić książki, gdy nie będziecie ich czytać :D
To co mnie jako mamie podoba się najbardziej, to to, że w bajkach tych brak przemocy. Bohaterowie rozwiązują swe problemy w zupełnie inny sposób.  Co zastąpiło tradycyjny, brutalny turniej rycerski? Sięgnijcie po książkę by się dowiedzieć.

Synek bardzo chętnie słucha gdy czytam mu je do snu. Najbardziej polubił nowa wersję bajki o złotej rybce i jej domaga się najczęściej.

Książkę zdobią oryginalne, kolorowe i czarno-białe ilustracje autorstwa Ewy Popiołek-Kolarz dzięki czemu książka napiera swoistego charakteru. Wydawnictwo "AD REM"
Stron 84, 
format B 5, 
oprawa miękka, 
foliowana.

Warto również wspomnieć, że autorka książki prowadzi również serwis internetowy dla dzieci www.bajkimisiabumka.pl, o którym już pisałyśmy na łamach URWISKOWA ( TU ) .

Serdecznie polecam i daję 5/5 :)

A już niedługo, dzięki autorce Pani Edycie Grabowskiej-Gwardiak, będziecie mogli stać się posiadaczami jednej z książek, gdyż przekazała ona kilka egzemplarzy dla Urwiskowych czytelników.2 komentarze :

  1. Bardzo mnie zaciekawiła ta książka. Gdzie można ją kupić i ile kosztuje ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Książkę bardzo polecam. Można ją kupić w księgarni internetowej skazaninasukces.eu . Kosztuje około 17zł. Pozycja co prawda nie ukazuje się w wyszukiwarce, ale bez trudu zamówiłem ją przez telefon. Miłej lektury!

    OdpowiedzUsuń

shareThis