.

1 2 3

wtorek, 13 marca 2012

Wielka księga detektywa Pozytywki - Grzegorz Kasdepke

napisane przez Agnieszka o godzinie 15:57 2 Komentarze

Czy Wasze dzieci lubią rozwiązywać zagadki? A może lubią "kryminały" ?
Jeśli tak , to "Wielka księga detektywa Pozytywki" autorstwa Grzegorza Kasdepke powinna się znaleźć również w waszym domu.


Oliwier zaprzyjaźnił się z detektywem już od pierwszej przeczytanej zagadki i tak przez kolejne wieczory towarzyszyliśmy temu zabawnemu panu w jego przygodach.

Książka ta składa się z trzech części. Łączy w sobie, wydane wcześniej tytuły : "Detektyw Pozytywka" , "Nowe przygody detektywa Pozytywki" i "Pamiętniki detektywa Pozytywki". Razem 34 zagadki do rozwiązania.

Nie jest to jednak typowy kryminał. Nie ujawnia od razu wszystkiego. Wciąga czytelnika tak , by samemu wcielić się w detektywa, analizować dowody i wyciągać wnioski. Jeśli komuś brak pomysłów , rozwiązania zagadek znajdzie na końcu książki. U nas jednak, pytanie stawiane na koniec zagadki, zawsze było inspiracją do dyskusji. Czasem odkrywałam jak bujna może być wyobraźnia dziecka a to co dla nas , dorosłych, jest oczywiste, maluchy potrafi wytłumaczyć w swój oryginalny sposób.Na przykład na pytanie, dlaczego jeden z bohaterów nie mógł czuć się lepiej po polizaniu łokcia usłyszałam, dowiedziałam się, że bolało go kolano :P

Przy tej lekturze doskonale bawią się zarówno dzieci jak i rodzice.

Ilustrował ją Piotr Rychel dzięki czemu detektyw Pozytywka wygląda bardzo zabawnie a książka nabrała swojego charakteru.Jeśli chcecie przy czytaniu książki bawić się równie dobrze jak dziecko i razem z maluchem podążać śladem detektywa, polecam "Wielką księgę detektywa Pozytywki". Na pewno polubicie głównego bohatera tak samo mocno jak Oliwierek i ja.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Stron:
192
Wymiary: 165 x 215


Cena (TU) : 35.90

Polecam serdecznie.


2 komentarze :

  1. Mamy wszystkie książki o detektywie Pozytywce w wersji kieszonkowej - sprawdziły się rewelacyjnie w podróży (chociaż odwracały nieco uwagę kierowcy od sytuacji na drodze) ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. My mamy tez jedna czesc w wersji kieszonkowej :) bez obrazkow niestety :P

    OdpowiedzUsuń

shareThis