.

1 2 3

wtorek, 20 marca 2012

WARTO SŁUCHAĆ DZIECI - warsztaty i KONKURS

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:02 3 Komentarze

Całkiem niedawno ( 10 marca) miałam przyjemność razem z Oliwierkiem i mężem uczestniczyć w warsztatach "WARTO SŁUCHAĆ DZIECI"  zorganizowanych przez firmę Pudliszki. Poświęcone było one tematyce zdrowego odżywiania ale w połączeniu z upodobaniami naszych dzieci.


Spotkanie odbyło się w przytulnej kawiarni FikuMikuCafe w Warszawie na Saskiej Kępie .


Zaczęliśmy od obejrzenia bardzo ciekawej i sympatycznej prezentacji, z której dowiedzieliśmy się się co też dzieci mówią na temat spaghetti. Co co mówią ?? Jak wiadomo większość za nimi przepada.


Były też rozmowy z prowadzącymi i specjalistami, panią  Odetą Moro-Figurską - dziennikarką i prezenterką telewizyjną oraz założycielką fundacji "Szczęśliwe Macierzyństwo", panią Małgorzatą Strucińską - dietetykiem z Instytutu Matki i Dziecka  w Warszawie, panią Kingą Dutkiewicz - psychologiem dziecięcym z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Rozmawiałyśmy o tym co lubią nasze dzieci i o tym co jeść powinny by dostarczać do organizmu wszystko co niezbędne do prawidłowego rozwoju. Dostałyśmy też kilka rad co zrobić gdy zdrowy rozsądek nie idzie w parze z upodobaniami dziecka?

Na pogaduszkach i prezentacji jednak się nie skończyło. Po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki.
Oliwier wreszcie mógł zasiąść do stołu nakrytego po brzegi pysznościami. Sam skomponował sobie posiłek. Była to jedna z zabaw proponowanych by zachęcić maluchy do próbowania nowych zdrowych rzeczy i budowania świadomości dzieci oraz mam , co powinno znaleźć się na talerzu dziecka na śniadanie.Potem była zabawa w komponowanie składu zupy:)Było też układanie puzzli, ryzowanie, zgadywanie, degustowanie i inne świetne zabawy.

Zwieńczeniem warsztatów był przepyszny lunch czyli oczywiście SPAGHETTI :)


Pani Odeta Moro-Figurska podpisała swoje książki. Oliwier bardzo chętnie pomagał ;P
Był również czas na wypicie kawy i indywidualne rozmowy ze wszystkimi organizatorami, specjalistami oraz zaproszonymi gośćmi.

Wróciliśmy do domu najedzeni, wybawieni i hojnie obdarowani.


Dziękujemy firmie Pudliszki za możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawych warsztatach.


A dla naszych czytelników mamy NIESPODZIANKĘ !!!

Już jutro zapraszamy na KONKURS !!!

Fundatorem nagród będzie firma PUDLISZKI a do wygrania jest 5 zestawów:
 • 3 sosy do spaghetti
 • magnes zdrowy talerzyk
 • komplet sztućców dla dzieci
 • książka Pichciuchy.

 Szczegóły już jutro na łamach URWISKOWA.


ZAPRASZAMY !!!

3 komentarze :

 1. Jak już pisałam u Ciebie, nie przepadam za sosami Pudliszki. Jak dla mnie są mdłe. Kilka dni temu, w piątek, skusiłam się i kupiłam jeden z tych sosów- po bolońsku. Oczywiście dla Kuby. Musiałam go troszkę doprawić świeżymi ziołami. Dodałam mięsko.. Kuba zjadł ze smakiem. Najczęściej sama robię sos, nie kupuje gotowych. I dlatego, że zjadł ze smakiem.. Na pewno w lodówce słoiczek zawsze będzie na "czarną godzinę" :) Hm.. Przeszkadzało mi w nim to dziwne barwienie buźki. Udział w konkursie wezmę :) Dla tej książki! A jak wygram :D sosami mogę się podzielić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe spotkanie
  sosów jeszcze nie próbowalismy ale wszystko przed nami
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie z przyzwyczajenia, choć lubię je, zawsze dla siebie robię z tych sosów spaghetti...ale ketchup Pudliszki już mi tak nie smakuje ;)

  OdpowiedzUsuń

shareThis