.

1 2 3

poniedziałek, 5 marca 2012

Spotkania z Innymi -

napisane przez Agnieszka o godzinie 11:38 1 Komentarz

 "SPOTKANIA Z INNYMI" autorstwa Przemysława Pawła Grzybowskiego to kolejna książka o charakterze terapeutycznym, jaka miałam przyjemność przeczytać.


Jest to zbiór siedemnastu opowiadań. Każde z nich porusza problemy z którymi spotykają się nie tylko dzieci ale i dorośli. Przez książkę prowadzi nas Kamila, dziewczynka , która opowiada o ludziach z którymi się spotyka na co dzień i od święta a każdy z nich jest inny. Pozwala ona spojrzeć na problemy tych ludzi z innej perspektywy i udowadnia, że inność wcale nie jest dorsza. Czasem te osoby potrzebują naszej pomocy, jak na przykład ludzie starsi i chorzy. Czasem wystarczy im nasza akceptacja tego kim są i jacy są. Książka porusza tematy trudne. Takie, na które czasem ciężko rodzicom rozmawiać. Wspomina między innymi takie zagadnienia jak: różnica wieku, starość, różnego rodzaju choroby ciała jak i umysłu, śmierć, stereotypy, plotki, różnice wyznaniowe, terroryzm, ubóstwo, samotność, homofobia, ksenofobia, dyskryminacja, samotne rodzicielstwo, niecodzienny wygląd i zachowanie, niepełnosprawność i wiele, wiele innych. Wszystko napisane w prosty i przystępny sposób. Dzięki narratorowi, którym jest rówieśniczka dzieci, łatwiej maluchom zrozumieć problem.
"Spotkania z Innymi" to książka zarówno dla rodziców jak i nauczycieli. We wstępie znajdują się informacje jak najlepiej z niej korzystać.
Książka  nie kończy się wraz z przeczytaniem ostatniego opowiadania. Zachęca do zgłębiania tematyki i podaje masę tytułów książek dla rodziców i dzieci oraz szereg stron internetowych , gdzie można szukać dale interesujących nas informacji.


Pięknym dopełnieniem opowiadań są śliczne ilustracje autorstwa Lucyny Fic.


Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-10 lat jednak już młodszym dzieciom można ją czytać. Wszystko zależy od dziecka i tego czy będzie w stanie zrozumieć poruszany temat. Oliwierek jest jeszcze trochę za mały ale sama przeczytałam książkę jednym tchem i przyznam się, że kilka razy poruszyła mnie ta książka. Jestem pewna, że gdy synek podrośnie, sięgniemy po tę pozycję wielokrotnie, bo sama lepiej nie umiałabym przybliżyć wielu omówionych w niej tematów.

Wydawnictwo : IMPULS
Format B5, 
Objętość 124 stron, 
Oprawa miękka, 
Cena (TU): 28zł

Jeśli szukacie mądrej książki to serdecznie polecam "Spotkania z Innymi"

1 komentarz :

  1. jak bym miała czas na czytanie książek to na pewno bym ją z ciekawości przeczytała.
    :) u mnie new zapraszam ;*

    OdpowiedzUsuń

shareThis