.

1 2 3

czwartek, 29 marca 2012

Skąd się biorą wilki ? - Zofia Beszczyńska

napisane przez Agnieszka o godzinie 13:23 Podziel się swoją opinią

W dzisiejszych czasach dzieci otoczone są telewizją, internetem a te atrybuty nowoczesności nie pomagają w pobudzaniu i rozwijaniu wyobraźni.
Całkiem niedawno w nasze ręce trafiła książka, która może być antidotum na taki medialny trym życia. Gdy wieczorem sięgamy po nią, już w pierwszych słowach przenosimy się z synkiem w magiczne miejsca wraz z bohaterką książki "SKĄD SIĘ BIORĄ WILKI ?"autorstwa Zofii Beszczyńskiej.


Dziewczynka, jak wiele dzieci zadaje sobie przeróżne pytania . Wyrusza w podróż do dalekiej Afryki a po drodze spotyka różne zwierzęta.
Nie jest to książka o oczywistych treściach. Pokazuje jak bujna może być wyobraźnia i jakie cudne miejsca można razem z nią zwiedzić i jakich wspaniałych przyjaciół dzięki niej poznać. Przypomina nam dorosłym , że czasem cudownie jest znów stać się na chwilkę dzieckiem i razem z nim pofantazjować.

Książka ta ma również bardzo przyjemną grafikę. Nie bije kolorami po oczach. Wycisza i relaksuje.
Ilustracje zawdzięcza Elżbiecie Krygowskiej-Butlewskiej.
Książka może być wspaniałym wstępem do rozmów i fantazjowania. My zaczęliśmy stawiać sobie nowe pytania. Skąd się biorą gwiazdy ? Skąd się wziął księżyc? Skąd się biorą sny? Odpowiedzi Oliwiera były zaskakujące.

Wy też pobudźcie wyobraźnię Waszych dzieci , zobaczycie jak bardzo będą umiały Was zaskoczyć.

Oprawa: Twarda
Ilość stron: 40
Wydawnictwo: Mila
Wymiary: 12.5x18.5cm

 Polecam serdecznie

0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis