.

1 2 3

środa, 28 marca 2012

Przygody Języczka-Podróżniczka

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:09 5 Komentarzy

Coraz częściej z telewizji czy internetu płyną do nas wiadomości że zwiększa się liczba przedszkolaków z problemami logopedycznymi. Oliwierek znajduje się również w tej grupie. I chociaż chodzimy do przemiłej pani logopedy, to jednak praca na zajęciach 30 minut raz w tygodniu nie wystarcza. Najwięcej można zdziałać w domu bo wtedy ćwiczy się codziennie a nawet kilka razy dzienni przy wszystkich możliwych okazjach.
Jednak zachęcić żywiołowego przedszkolaka do ćwiczeń logopedycznych to nie lada sztuka. Wiedzą o tym rodzice, który borykają się z podobnymi problemami. Wciąż trzeba wymyślać ciekawe zabawy a do nich "przemycać" ćwiczenia logopedyczne.

Tu z pomocą wielokrotnie przyszła nam książka "PRZYGODY JĘZYCZKA-PODRÓŻNICZKA" autorstwa Marii Bryły i Anety Muszyńskiej wydanej przez wydawnictwo IMPULS.


Są to ćwiczenia logopedyczne dla dzieci już od 1 roku życia. 
Książka skupia się na najczęściej występujących problemach.


Z wstępu rodzice dowiedzą się jak z książki korzystać nie mając specjalistycznej wiedzy logopedycznej.

Znajdziecie w niej bardzo ciekawe i zabawne opowiadania , których bohaterem jest Języczek-Podróżniczek. Odwiedza on różne miejsca i poznaje świat a wraz z nim dziecko, nie wiadomo kiedy, wykonuje ćwiczenia logopedyczne dzięki wplecionym w tekst wskazówkom. 
Są one napisane w nawiasach wytłuszczonym tekstem.


Do tego książka ma bardzo przyjemne ilustracje, dzięki czemu dzieci chętniej uczestniczą we wspólnym czytaniu.

To jeszcze nie koniec atrakcji ;D 
Do każdego z opowiadań są jeszcze ciekawe zadania do rozwiązania, kolorowanki, labirynty, wycinanki... itp.Dzięki tym ćwiczeniom jest jeszcze więcej zabawy zabawy dla dzieci a przy okazji można utrwalić zdobywaną wiedzę i umiejętności.

Oprócz samych opowiadań, w książce znajdują się również zestawy ćwiczeń usprawniających język, wargi, ćwiczeń oddechowych i ogólnorozwojowych,  przydatnych przy poszczególnych problemach logopedycznych.


Format B5, 
Objętość 114 stron
Oprawa miękka
Cena (TU) 24,80zł

Jeśli chcecie pomóc dzieciom w walce z problemami logopedycznymi , na pewno "Przygody Języczka-Podróżniczka" Wam w tym pomogą.

Polecam serdecznie.

5 komentarzy :

 1. Jestem logopedą i korzystam z tej książki w swojej pracy. Również polecam rodzicom.

  OdpowiedzUsuń
 2. rozdział o literce K mnie zainteresował... :) ale ostatnio już nakupowała tyle książek, że ta musiałaby poczekać :) a jak Oskarkowi idą ćwiczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)
   Nie wiem jak Oskarkowi ale Oliwierowi idą świetnie. Uwielbia gdy sobie czytamy opowiadania z tej książki i wykonuje wszystko co jest napisane :D

   Usuń
 3. Mój słodki diabełek (2,5r) jeszcze nie mówi. Zastanawiam się, czy taka książka pomogłaby mu wystartować z mówieniem? Czekać, czy stymulować?

  gosia

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście stymulować rozwój mowy:-) To już duży chłopak ! Nie czekać, działać.

  OdpowiedzUsuń

shareThis