.

1 2 3

poniedziałek, 19 marca 2012

LeapPad

napisane przez Agnieszka o godzinie 08:00 1 Komentarz

Już wiele razy pisałam jak uczymy się z Oliwierem angielskiego i jak to synek uwielbia.
Ostatnio dostał nową pomoc do nauki, prosto z Anglii. Jest to LEAPPAD  firmy Leap Frog


W Polsce jakiś czas temu widziałam bajkoczytacz, który działa trochę na podobnej zasadzie ( choć o wiele prostszej) .
Tu do leappada wkładamy książkę i używamy "pisaka" do wskazywania . Każda strona książeczki niesie ze sobą wiele atrakcji. Można odsłuchać całego tekstu wskazując chmurkę przy nim, można usłyszeć każde słowo pojedynczo wskazując na nie. Są też gry, zagadki i przeróżne miłe dźwięki , piosenki i muzyka które umilają dziecku naukę.Bardzo fajne jest to, że książeczki z kartridżami można kupować osobno. Są różne poziomy , różne tematy i wielu ciekawych rzeczy można się uczyć. Od angielskiego począwszy po matematykę, geografię , muzykę itp.

Znalazłam na YouTube dwa filmiki prezentujące możliwości LeapPada.
W Polsce widziałam je na allegro i nie należały do najtańszych zabawek i wcale nie było ich dużo. Jednak w Anglii na  ebayu jest ich pełno. Można kupić zarówno nowe jak i używane a nawet całe zestawy , na przykład z pięcioma czy dziesięcioma książkami. Ceny takich zestawów są przeróżne  przeważnie w okolichach 10-15 funtów.

Z tą rzeczą nauka naprawdę odbywa się przez zabawę.1 komentarz :

  1. Fajny pomysł, mój maluch zaczyna się interesować literkami, więc pora rozejrzeć się za czymś takim :-) Na Allegro, rzeczywiście ceny są wysokie, dzięki za inf. o cenach na e-bay :-)

    OdpowiedzUsuń

shareThis