.

1 2 3

środa, 14 marca 2012

Bardzo aromatyczna pisanka.

napisane przez Agnieszka o godzinie 21:25 2 Komentarze

W każdym domu znajduje się chyba taka "niewolna szafka" ( nazwę "niewolna" stworzył synek bo nie wolno w niej grzebać). W naszej znajdują się między innymi przyprawy, które to przeważnie nie służą do zabawy.
Dziś jednak był wyjątek i właśnie przeróżne wonność z zakazanej szafki posłużyły nam w zabawie. A ponieważ na tapecie mamy tematy wiosenno-wielkanocne, więc zwieńczeniem naszych zabaw była BARDZO AROMATYCZNA PISANKA.


Aby ją wykonać potrzeba jedynie:
 • kartka z bloku
 • klej 
 • czarny flamaster
 • wszelkiego rodzaju przyprawy ( pieprz, papryka, majeranek, oregano, cynamon, bazylia ....itp, itd)
U nas zaczęło się od zabawy.
Wsypywaliśmy sobie przyprawy do kieliszeczków. Wąchaliśmy je i sprawdzaliśmy czym oprócz wyglądu i zapachu się różnią.


Potem w ruch weszła kartka papieru z narysowaną przeze mnie pisanką oraz klej.
Każdy zygzak na pisance był osobno smarowany klejem a następnie Oliwier wysypywał na klej jeden z gatunków przypraw. Część przyklejała się do kleju a nadmiar zsypywaliśmy na osobny talerz.

I w ten oto sposób w naszym domu pojawiła się jedna z pierwszych pisanek.
Oczywiście tematyka obrazka może być dowolna. Zamiast jajka może to być domek albo miś czy cokolwiek Wam wpadnie do głowy.


 Na koniec powstała nam jeszcze bardzo ciekawa kompozycja przypraw, którą pozwoliłam się Oliwierowi bawić.

Przesypaliśmy ją do słoika i jak tylko Oliwiera będzie korciło by znów grzebać w "niewolnej szafce" to jego mix przyprawowy będzie tam już na niego czekał.


 Udanej zabawy życzę.


2 komentarze :

 1. Bardzo podoba mi się Wasza aromatyczna pisanka. Stworzyliście wspaniałe Montessoriańskie ćwiczenie, łączące w sobie elementy sztuki zabaw sensorycznych i ćwiczeń życia praktycznego. Takie pomysły lubię najbardziej. Oczywiście nie można zapomnieć o mistrzowskim wykonaniu całości przez Oliwiera ;-) Bomba. Wasza pisanka dzisiaj u nas na ścianie FB ;-)
  Pozdrawiamy ;-)
  Ewa i spółka

  OdpowiedzUsuń

shareThis