.

1 2 3

sobota, 25 lutego 2012

,,Te okropne bakterie"

napisane przez Kręcona... o godzinie 21:20 1 Komentarz

Wielu rodziców boryka się z myślą jak nauczyć dzieci dzieci podstawowych zasad higieny. Jak wytłumaczyć im skąd się biorą wszystkie zarazki? bakterie? w jaki sposób się ich pozbyć? Ten temat niestety dzieci czasem wpuszczają jednym uszkiem a wypuszczają drugim . 
Jednak mamy dla Was propozycję zachęcenia dzieci zgłębiania zasad higieny w bardzo wesoły , przyjemny i ciekawy sposób razem z Piotrem Haraszewskim
 Chciałabym Wszystkim rodzicom polecić właśnie tą pozycję.
Książka jest doskonałym ilustrowanym przykładem jak można dzieci krok po kroku nauczyć zasad higieny , prawidłowego odżywiania oraz bezpieczeństwa w kontaktach z innymi obcymi ludźmi. Książka ta wprowadza jak opisuje autor dzieci w zasady higieny osobistej. Dzięki tej lekturze dzieci będą mogły lepiej poznać zagrożenia jakie niosą zarazki , bakterie oraz lepiej zrozumieć , dlaczego podstawowe zasady higieny mogą ochronić je przed groźnymi infekcjami.  Jest to książka z serii ,,Uczę się i dorastam" tak więc zachęcamy do wielokrotnego jej studiowania , powracania do jej stron , przypominania podstawowych zasad. Cała książka przedstawia pewną historię Dziewczynki Oli, tak więc nie tylko są w niej bardzo cenne informację dla dzieci , ale także historia która dla dzieci na pewno wyda się o wiele bardziej ciekawa , niż jakieś suche informację. Opowiadanie o Oli jest bardzo mądre, ciekawe i przede wszystkim pouczające. Dziewczynka zachorowała i przychodzi do niej Pan doktor, który uczy jej wszystkich zasad higieny krok po kroku. 
---------------
U nas książka bardzo spodobała się Oskarkowi , przede wszystkim dlatego ,że jest ona bardzo ilustrowaną pozycją. Oskarek ma dopiero 2 lata tak więc wielu rzeczy czy pojęć z książki jeszcze nie zrozumiał , ale czytając książkę historia bardzo go zainteresowała , a po przeczytaniu jej pokazywał wszystko co przeczytaliśmy w łazience na swój sposób. Uważam ,że jest to pozycja do której będziemy wracać wielokrotnie i bardzo ją polecam .
A oto wierny czytelnik książki :)

Polecamy więc studiowanie tej książki z Piotrem Haraszewskim. Została ona wydana przez Wydawnictwo KEFAS.


1 komentarz :

  1. A druga strona medalu? Czy jest mowa o "dobrych" bakteriach, ogórkach kiszonych, jogurtach itd? Tytuł sugeruje zawężenie tematu bakteryjnego, a to niesłuszne :)

    OdpowiedzUsuń

shareThis