.

1 2 3

wtorek, 14 lutego 2012

Słowik, Kopciuszek i inne najpięniejsze bajki.

napisane przez Agnieszka o godzinie 14:00 Podziel się swoją opinią

Niedawno pisałam o "Najpiękniejszych wierszach dla dzieci" a teraz przyszedł czas na NAJPIĘKNIEJSZE BAJKI a dokładniej na książkę " SŁOWIK, KOPCIUSZEK I INNE NAJPIĘKNIEJSZE BAJKI" wydawnictw Drzewko Szczęścia.


Podobnie jak w przypadku "Najpiękniejszych Wierszy" i tu znajduje się zbiór, dobrze nam wszystkim znanych i lubianych klasycznych utworów. Przyznam się, że po przejrzeniu wielu książek nie znalazłam jeszcze innego zbioru by te najważniejsze i najbardziej chyba znane były zebrane w jednej książce.


Książka podzielona jest na trzy części.
Pierwsza z nich poświęcona jest polskim baśniom i legendom. To historie, które każde polskie dziecko powinno znać. Znajdziecie tam między innymi opowieść o Syrence, o Złotej Kaczce i o Królowej Bałtyku a także wiele innych. Są one zebrane z różnych regionów naszego kraju i opowiadają najbardziej charakterystyczne dla nich legendy.
Druga część to klasyczne baśnie. Oprócz tytułowego Słowika czy Kopciuszka, znajdziecie między innymi Śpiącą Królewnę, bajkę o rybaku i złotej rybce także o Księżniczce i ziarnku grochu a także wiele innych. Któż z nas ich nie zna.
Trzecia część z kolei to nowe bajki.

Książkę zilustrowała Marianna Jagoda-Mioduszewska i jej oryginalne ilustracje świetnie uzupełniają treść i przyciągają uwagę.
Wymiary: 168 x 220
Liczba stron: 288
Oprawa: twarda
Cena (do kupienia TU) : 38,90złPolecam serdecznie


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis