.

1 2 3

wtorek, 28 lutego 2012

Smok ze smoczej jamy - Wanda Chotomska

napisane przez Agnieszka o godzinie 09:28 1 Komentarz

Zarówno ja jak i synek, bardzo lubimy wiersze Wandy Chotomskiej. Dlatego też z wielką chęcią sięgnęliśmy po książkę "SMOK ZE SMOCZEJ JAMY" wydawnictwa BABARYBA.


Tę polską legendą znamy chyba wszyscy a Smocza Jama w Krakowie jest jednym z chętniej odwiedzanych przez dzieci miejsc. Dzięki tej książeczce Oliwier też poznał Smoka Wawelskiego i Szewczyka Dratewkę. A wiosną może uda nam się wybrać do Krakowa na wycieczkę.

Wielką zaletą książki jest jej dwujęzyczność. Na jednej kartce znajduje się fragment po polsku i po angielsku. Ten drugi napisany jest czerwonym kolorem. Wspaniała pomoc dla uczących się angielskiego.

 Mamy z Oliwierem taki zwyczaj wieczorny. Raz czytam mu tę bajkę po polsku, raz po angielsku a potem jeszcze raz w polskiej wersji.  Pewnie z tej angielskiej wersji jeszcze niewiele rozumie, ale uwielbia to czytanie bo nauka angielskiego to ostatnio jedna z ulubionych zabaw.

Nie mogę też pominąć wspaniałych ilustracji znakomitego artysty plastyka, grafika, ilustratora czyli Edwarda Lutczyna. Charakterystyczna dla niego kreska przykuwa wzrok i cieszy oko. Świetnie uzupełnia treść książki.


Jeszcze jedną zaletę książki jest to, że wewnętrzną stronę okładki dziecko może pokolorować.format : 200x200mm
objętość: 24 strony
oprawa : miękka ze skrzydełkami
cena (TU) : 9,99zł
Nasza ocena to 5/5

Polecam serdecznie

1 komentarz :

  1. My jesteśmy właśnie na etapie smoków wszelkiej maści więc chyba kupę synkowi tę książkę. Dzięki za podpowiedź. elizazet@go2.pl

    OdpowiedzUsuń

shareThis