.

1 2 3

piątek, 10 lutego 2012

Rymowanki wrażliwe na tematy kłopotliwe - Magdalena Kotowska

napisane przez Agnieszka o godzinie 10:38 Podziel się swoją opinią

Dziś kolejna książeczka, którą warto mieć na swojej półce czyli RYMOWANKI WRAŻLIWE NA TEMATY KŁOPOTLIWE autorstwa Magdaleny Kotowskiej,  wydawnictwa IMPULS


Są to wierszyki , tak zwane, terapeutyczne. Dotykają różnych problemów z jakimi może się spotkać dziecko i pomagają mu je zrozumieć, przezwyciężyć i pokonać . Uczą jak radzić sobie w różnych sytuacjach bo świat w jakim żyją nasze dzieci nie zawsze jet tak piękny jak w bajce. Wszyscy musimy sprostać różnym sytuacją. W książce tej znajdziecie między innymi wierszyki poruszające tematy, choroby, porzucenia, potrzeby bliskości i zrozumienia, o przekleństwach, telewizji, plotkach, kłamstwo, nałogach, inności i wiele wiele innych :

Mimo trudnych tematów jakie poruszają, są napisane w tak prosty i przyjemny sposób, że czyta się je  z wielką lekkością i przyjemnością, tak że nawet mój przedszkolak chętnie ich słucha. Krótkie rymowanki ubrane w proste słowa , świetnie wpadają w ucho i zostają w głowie :)
Każda z rymowanek może być wstępem do rozmowy z dzieckiem. Wspaniałe narzędzie nie tylko rodziców ale i nauczycieli.
Dodatkowo każdy z wierszyków jest zilustrowany a obrazek mu towarzyszący może być kolorowanką, dzięki której dziecku będzie jeszcze łatwiej przyswoić sobie morał rymowanki.
Przeczytaliśmy ją od deski do deski z wielką przyjemnością i jestem pewna, że jeszcze nie raz do niej wrócimy w trudnych sytuacjach .

Format: B5
Stron: 116
Cena (do kupienia TU) : 20zł

Serdecznie polecam.


0 komentarze :

Prześlij komentarz

shareThis